Özhaseki'den Yavaş'a: Yıllarca siyasetin içinde bulundum, bu kadar kirli ilişkiler yumağı görmedim

AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş hakkında ileri sürülen 'sahte senet' iddiasına dair açıklama yaptı. Özhaseki, "Yıllarca siyaset yaptım, bu kadar kirli bir ilişki ağı görmedim" dedi.

GÜNCEL .
özhasekiden yavaşa: yıllarca siyasetin içinde bulundum, bu kadar kirli ilişkiler yumağı görmedim

AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş hakkında ileri sürülen 'sahte senet' iddiasına dair açıklama yaptı.

"Bundan 3 ay kadar önce, CHP adayı hakkında basında birtakım iddialar çıktı. Bu iddialar üzerinde pek durmadım. Bu beni ilgilendirmiyordu, benim dışımda konuydu. Olayın detayını gazetelerden öğrendim" diyen Özhaseki, bu sorulara yanıt vermesi gereken kişinin Mansur Yavaş olduğunu ifade etti. 

 

 

"Ne olduğunu, ilişkileri izah etmesi gereken oydu. Biz de bekledik ki bu sorulara cevap verecek. Hiçbir soruya cevap vermeden bırakıp gitti. Bir mağduriyet edebiyatı yaptı" görüşünü dile getiren Özhaseki, "Sayın Ömer Çelik'i ve beni suçladı. Ben böyle kurnazca işi ilk defa görüyorum. 10 yıldır beraber olan, ortaklık yapan, yiyen içen sizsiniz" ifadesini kullandı.

 

'BU ŞAHISLA İLİŞKİYE GİRMİŞSİN'

Özhaseki, bahsedilen şahsı hiç görmediğini belirtti. 

Yavaş'a yönelik olarak "Bu şahısla ilişkiye girmişsin, şimdi menfaat çatışması var ki bu olay çıktı. Ortaya atılan bilgilerden bir mahkeme kararı var. O da senedin sahte olduğu; senedin, kendisini suçlayan şahsa ait olmadığı. Burada da kendisinin imza inkardan yediği ceza var" diyen Özhaseki, devamında "Yıllarca siyasetin, ticaretin içinde bulundum. Hukuk tahsili yaptım, bu kadar kirli ilişkiler yumağı görmedim" yorumunda bulundu.

Özhaseki, Yavaş'a şu soruları yöneltti:

 

  1. Bu senedi kim düzenledi?
  2. Önümde imzaladı dediğiniz şahsa ait olmadığı resmi belgelerde geçiyor, bu yalanı kim söylüyor?
  3. Bu meblağlı senedi ne iş karşılığı aldınız? Hangi hizmeti veriyorsunuz?
  4. Danışmanlık yapıyorsanız aranızda sözleşme var mı?
  5. Bu vergi kaçırmaya teşebbüs değil mi?
  6. Mahkeme kayıtlarında geçen mesajlar nedir?

 

'BEN KARAR VEREMEM AMA ORTADA BİR SUÇLU VAR, ALLAH ONUN BELASINI VERSİN'

 

Özhaseki şunları kaydetti:

 

"Dürüstlükle cevap verilmesinden başka bir çare yok. 10 yıldır bir ilişki içindesiniz, sonra da bu sorular sorulduğunda Ömer Bey'e ve bana iftira edip kaçıyorsunuz. Hiç utanma duygunuz yok mu? Ben karar veremem ama ortada kirli bir ilişki var, bir suçlu var, o suçlunun Allah belasını versin, cezasını versin. Biz burada taraf değiliz. Yapılmak istenen algı operasyonunu herkes izliyor. Burada bize düşen arkadaşımızın vereceği doğru cevapları görmek olacaktır.

Ben yine doğruları söylemeye devam edeceğim. 31 Mart'tan sonra da Ankara'da yeni bir destan yazacağız."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Özhaseki'den Yavaş'a: Yıllarca siyasetin içinde bulundum, bu kadar kirli ilişkiler yumağı görmedim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.