Binali Yıldırım'dan itiraf! Voliyi vuruyorlar

AKP ve MHP tarafından kurulan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'daki çarpık kentleşmeye dair önemli açıklamalar yaptı.

GÜNCEL .
binali yıldırımdan itiraf! voliyi vuruyorlar

AKP ve MHP tarafından kurulan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'daki çarpık kentleşmeye dikkat çekti. İstanbul'un silüetinin bozulmasının rant elde etmekten kaynaklandığını açıklayan Yıldırım, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi halinde, imar revizyon dosyalarının İBB Meclisi'nin öncelikli konuları arasında olmayacağını söyledi.

Bakırköy'de Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) tarafından düzenlenen toplantıda İstanbul'un çarpık kentleşmesini eleştiren Yıldırım, şu açıklamayı yaptı:

“Şehri çirkinleştiren en önemli yanlış burada birisi gözüne bir arsa kestiriyor. Plandaki yeri, sağlık, yeşil, eğitim, sağlık alanı. 'Burası çok güzel. Şu kadar katlı bir bina yaparsa voliyi vururum' diyor. Alttan girip üstten çıkıyor. Dosyasını meclisten geçiriyor. Şehir kirleniyor, ucube haline dönüyor” 

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Binali Yıldırım, daha önce de İstanbul'a dair şu cümleleri kullanmıştı:

 “AK Parti İstanbul hareketiyle başladı. Dolayısıyla İstanbul’da geçen çeyrek asrın her türlü sevabıyla, günahıyla sorumlusu biziz. Bunu, herkesin bilmesini istiyoruz."

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA 'İSTANBUL'A İHANET ETTİK' DEMİŞTİ

2017 yılında 'Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi'nde İstanbul'daki çarpık kentleşmeye dair konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da uyguladıkları imar anlayışıyla ilgili İstanbul'a ihanet ettiklerini itiraf etmişti.

İstanbul'a ihanet ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz bu şehrin kıymetini bilmedik. Biz bu şehire ihanet ettik. Hala da ediyoruz. Ben de bundan sorumluyum"

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Binali Yıldırım'dan itiraf! Voliyi vuruyorlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.