MHP'li isimden flaş sözler: Anketler bizi kandırıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, yaptığı açıklamada anket şirketlerinin kendilerini kandırdığı iddiasında bulundu.

GÜNCEL .
mhpli isimden flaş sözler: anketler bizi kandırıyor

MHP  Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, anket şirketleri ile ilgili önemli bir iddiada bulundu.

MHP Çerikli Belde Teşkilatı'nın aday tanıtım törenine katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, katıldığı törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anket şirketlerine güvenmiyorum" sözlerine hak verdiğini söyledi.

Anketlere igili yasal düzenleme yapılması gerektiğini ifadele eden Karakaya, anket şirketlerinin kendilerini kandırdığı iddiasında bulundu.

Anketlerle ilgili yasal düzenleme yapılmasını gerektiğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Yasal düzenlemenin yapılması lazım. Bu konu gündeme geldi, hepimizin de bu düzenlemenin yapılması için gayret göstermesi lazım. Aksi takdirde bizi kandırıyorlar"

 

KARAKAYA: VERMİŞ OLDUĞUMUZ KANUN TEKLİFİ ŞUANDA KOMİSYONDA

Anket şirketleriyle iligili kanun teklifi hazırladıklarını söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, anket şirketlerinin kamuoyunu yanıttığını iddia etti.

Hazırladıkları kanun teklifinin komisyonda olduğunu belirten Karakaya, konuya dair eleştirilerini şu şeklide ifade etti:

"Vermiş olduğumuz kanun teklifi, şu anda komisyonda. Hatırlanacağı üzere Sayın Cumhurbaşkanı da bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdi. Şimdi bir anket yayınlanıyor bir adayı yüzde 60 gösteriyor. Ama başka bir anket yayınlanıyor, aynı adayı yüzde 30 gösteriyor, yani bu kadar farklılığın olması şunu gösteriyor, demek ki burada bir güvensizlik var. Anketlerle ilgili künyeyi soruyorsunuz, bu anketi kime yaptınız bugün en basit bir anketin bilimsel esas ve kurallara uyarak maliyeti 30-40 bin lira. Türkiye genelinde çok daha fazla sadece bir ilden bahsediyorum"

 

ANKETLER KİM TARAFINDAN KAÇ PARAYA YAPILIYOR?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, yapıldığı iddia edilen anketlerin hangi şekilde kaç liraya yapıldığına dair herhangi bir bilginin olmadığını söyledi.

Anket şirketlerinin yapılan anketlerin finans kaynağını açıklamadıklarını belirten Karakaya, anketlerin kimler tarafından yapıldığın sorusu sorulduğunda anket şirketlerinin sorulan soruya 'sır' olarak cevap verdiklerini aktardı.

Yapılan ankerlerin kimler tarafında yapıldığı bilinmediği iddiasında bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, konu ya dair şu açıklamada bulundu:

"Şimdi adam 3 güne bir anket yayınlıyor. Kim veriyor bunun parasını, söylemiyor. Sorulduğu zaman ise 'sır' diyor. Oysa kamuoyuna açıklanan anketlerin kim tarafından yaptırıldığı, kaç liraya yaptırıldığı, anket açıklanmadan önce burada bizim teknik olarak örneklimi dediğimiz anketin esasların bunların seçiminin hangi bilimsel esaslara göre yapıldığı, verilerin nasıl analiz edildiği mutlaka anket sonucu açıklanmadan söylenmesi gerekir."

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MHP'li isimden flaş sözler: Anketler bizi kandırıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.