Binali Yıldırım'dan 'af' açıklaması: Af geliyor mu?

Binali Yıldırım, bir vatandaşın "af" isteğine cevap verdi. Yıldırım, ""MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek." dedi.

GÜNCEL .
binali yıldırımdan af açıklaması: af geliyor mu?

 AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bir vatandaşın "af" isteğine cevap verdi. Yıldırım, ""MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek." dedi. Seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına devam eden Binali Yıldırım, Orhan Özgür isimli bir vatandaş, "Af istiyoruz başkanım" şeklinde seslenince vatandaşa cevap verdi. Yıldırım, vatandaşın yanına giderek, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım. Acele karar verirsen bu sefer başka mağduriyetler olur." dedi. 

Makam aracıyla Silivri Otogarı'na gelen Binali Yıldırım, burada kendisini bekleyen partililer ve taksicileri selamladı.Otogardaki taksi durağını ziyaret etti.  Bir taksinin direksiyonuna geçen Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz'ı da yanına alarak, otogarda taksiyi kullandı.

Öte yandan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada “denetimli serbestlik anlamında belli suçlarla ilgili değerlendirilebilecek unsurlar var. Af değil ama…” ifadelerini kullanmıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazetecilerle bir araya gelerek  mahkumlara af meselesi ile ilgili detayları açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi 'nin mahkumlara af ile ilgili tasarısına değinen Bakan Gül, "MHP’nin teklifi ile ilgili Cumhurbaşkanımız da açıklama yaptı.Türkiye’de ceza adaleti anlamında bazı suçlar var ki hiç içeriye girmiyor. Adam hırsızlık yapıyor girmiyor, öbürü de infaz süresi çok kısa." dedi. 

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Binali Yıldırım'dan 'af' açıklaması: Af geliyor mu?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.