Son anket sonuçları CHP'den geldi: İşte oy oranları

CHP'nin yaptırdığı son anket sonuçlarına göre, CHP ve İYİ Parti'nin oy oranının yüzde 40'ı geçtiği kaydedildi.

GÜNCEL .
son anket sonuçları chpden geldi: işte oy oranları

CHP'nin önceki günkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, ekonomide yaşanan son gelişmeler ele alındı. Yerel seçime ilişkin yaptırılan son anket sonuçları değerlendirildi.

Özel şirketlerin gerçekleştirdiği son anket sonuçlarına ilişkin olarak CHP ve İYİ Parti'nin toplam oy oranının yüzde 40'ı geçtiği kaydedildi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK üyelerine yerel seçimle ilgili bir değerlendirme yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun, "Seçimden zaferle çıkacağız. İnancım tam. Biz kazanacağız. Ekonomi felaket durumda, baskı ortamı var. Bu nedenlerle halk çok büyük bir tokat atacak. Bu felaket ortamında olan Türkiye'ye oldu. Türkiye yaralandı. Yaraları biz onaracağız" dediği öğrenildi. 

MYK toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerde partinin sosyal politikalarının her kesime anlatılması gerektiği ve "Yoksulun hali gerçekten bir dram. İşçilerle, esnafla, memurla mutlaka dayanışma içinde olmalıyız. Özellikle kadınlar çok zor durumdalar. Mutfak alev aldı, yanıyor. Bu yangını söndürmek anlamında MYK'mızın sosyal politikaları çok iyi anlatması gerekiyor. Belediye başkanı arkadaşlarımızın sosyal politikalarımızı çok iyi anlatması gerekiyor" dediği ifade edildi. 

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Son anket sonuçları CHP'den geldi: İşte oy oranları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.