CHP'de bir istifa daha: Galiba CHP’yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli

Eski Karşıyaka Belediye Başkanı Cihan Türsen, CHP üyeliğinden istifa etti. Türsen, "Galiba, CHP'yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli. CHP üyesi olmayan CHP'liler merhaba" dedi.

GÜNCEL .
chpde bir istifa daha: galiba chp’yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli

Oda TV'de yer alan habere göre bir dönem Karşıyaka'da belediye başkanlığı yapan ve 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçim için CHP'den aday adayı olan Cihan Türel, parti üyeliğinden istifa etti. 

İstifa kararını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Türsen, "Galiba, CHP'yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli. CHP üyesi olmayan CHP'liler merhaba" ifadesini kullandı.

Gelen tepkiler üzerine ikinci bir açıklama daha yapan Türsen, şunları kaydetti:

— Aman iyi biline: CHP'liyim. Sadece CHP'ye ÜYE değilim. Başka bir parti ve adaylık söz konusu olamaz. Karıştırmayın. Oyumuz CHP'ye.

SELÇUK İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ: YEREL ÖRGÜTLENME TASFİYE EDİLDİ

İzmir'de CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan, bir yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Çalışkan, belediye meclis üyeliklerinin bile genel merkez tarafından belirlendiğini öne sürdü.

​28 bin seçmenli bir ilçenin belediye meclis üyelerinin dahi genel merkez tarafından belirlenmek istendiğini ileri süren Çalışkan, şunları kaydetti:

— Bunun anlamı yerel demokrasi ve yerel örgütlenmenin tasfiyesinden başka bir şekilde açıklanamaz. CHP'li olmamızın tek sebebi evrensel demokrasi ve çağdaş hukuk talebimizdir. CHP bu taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek bir parti olmakla birlikte Genel Merkez yöneticilerinin bir bölümünün bu ideallerden uzaklaştığı açıktır. Bu nedenle, antidemokratik bu süreçte ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yönetim kurulum, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir. Partimizin ve ülkemizin hak ettiği demokrasi kültürüne ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git CHP'de bir istifa daha: Galiba CHP’yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.