'Komünist Başkan' Maçoğlu: Herkese laf yetiştirecek değiliz

Kamuoyunda 'Komünist Başkan' olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye Başkan adaylığı nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Maçoğlu, "Herkese laf yetiştirecek değiliz" ifadesini kullandı.

GÜNCEL .
komünist başkan maçoğlu: herkese laf yetiştirecek değiliz

Tunceli Belediye Başkan adayı Mehmet Fatih Maçoğlu, adaylığının ilan edilmesinden sonra kendisine yapılan eleştirileri değerlendirdi. Bireysel tartışmaları doğru bulmadığını söyleyen Maçoğlu, "Hakaretvari tartışmaları çok doğru bulmayız ama sonuçta herkese laf yetiştirecek de değiliz. Biz halkın söylemlerini dikkate alırız. Dersim halkı bunu görüyor ve takip ediyor" dedi.

 

 

Kendisine nohutçu ve fasulyeci diyenlerin bulunduğunu söyleyen Maçoğlu," Ovacık'ta yapılanları aşağılayanlar belki bunu Fatih Mehmet Maçoğlu'nu hedef alarak söylüyor ama esasen bu işin sahibi Ovacık halkıdır. Üreten Ovacık halkıdır. Biz onlarla birlikte o üretimi yapıyoruz ve bu halkı kimsenin aşağılamak gibi bir hakkı yoktur" şeklinde konuştu.

 

Birgün'den Derviş Cemal'e konuşan Maçoğlu, şunları söyledi:

— Bir sürü yanlış bilgi geziyor ortalıkta. SMF açıklamasını yaptı. Muhtemeldir ki HDP de, dost kurumlar da bu ittifakın meselesini kendi cephesinden açıklayacaklar. O zaman biraz daha duraksayacaktır tartışmalar. Ben 35 yıllık bir kurumun örgütçüsüyüm, faaliyetçisiyim. Kendi başıma çıkıp, herhangi bir parti ya da herhangi bir hareket ya da bir örgütle buluşabilme, onlarla görüşebilme ihtimalim yok. Tersine kurumların birbiriyle olan görüşmeleri bizim için önemlidir. Bu da sonuçlandı. Netleşti. Tüm Türkiye halklarına deklare edildi. Anlayacaklarını, anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Komünist Başkan' Maçoğlu: Herkese laf yetiştirecek değiliz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.