Ankara’da bu konuşuluyor… Mehmet Özhaseki adaylıktan geri çekilebilir mi?

AKP’nin yaptırdığı son anketlerin tamamında Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki’nin 7-8 puan önünde çıktı. Özhaseki’nin, yerine Süleyman Soylu’nun aday olabileceği belirtiliyor.

GÜNCEL .
ankara’da bu konuşuluyor… mehmet özhaseki adaylıktan geri çekilebilir  mi?

Seçim sonuçları en çok merak edilen illerin başında gelen Ankara’da sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Ankara’da yapılan son 8 anketin tamamında İYİ Parti-CHP iş birliğinin adayı Mansur Yavaş’ın 7-8 puan önde çıkması AKP’nin tüm hesaplarını alt üst etti.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Özhaseki’nin, özellikle milliyetçi kesimden neredeyse hiç oy alamadığı kaydediliyor.

Başkentte oyları belirleyecek en kilit seçmen kitlesi olarak görülen milliyetçilerin Özhaseki yerine Mansur Yavaş üzerinde birleşmesi, AKP Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda uzun mesailerin yapılmasına yol açıyor.

ÖZHASEKİ’NİN YERİNE SOYLU MU GELİYOR?

Özhaseki’nin seçim kampanyası için büyük harcamalar yapılmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bizzat süreçle ilgilenmesine rağmen istenilen oy oranı bir türlü yakalanamadı. Geçtiğimiz hafta içinde hükümete yakınlığıyla bilinen Optimar ve ORC gibi anket firmalarının “Yavaş şu anda 6 puan önde ve fark açılıyor” şeklinde açıklama yapmaları dikkat çekmişti.

Bu gelişmelerden sonra AKP’de yeni bir formül üzerinde duruluyor. Buna göre, Mehmet Özhaseki sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekilecek. Özhaseki’nin yerine ise milliyetçi oylara daha fazla hitap edebileceği hesaplanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aday gösterilecek.

Bu plana karşı çıkan bazı AKP’li yöneticilerin, “Seçimlere bu kadar kısa bir süre kala aday değişikliğine gitmek yenilgiyi kabul ettiğimizi resmen ilan etmektir” diyerek, Erdoğan’a şikayette bulundukları ifade ediliyor.

SOYLU MİLLİYETÇİ SÖYLEMLERİNİ ARTTIRIYOR

AKP’ye geçtiği ilk yıllarda milliyetçili söylemleri hiç kullanmayan ve çözüm sürecinin en ateşli savunucularından biri olan Süleyman Soylu’nun son zamanlardaki konuşma dili de dikkat çekiyor.

HDP’li eski vekillere ve terör örgütü PKK’ya yönelik sert eleştirileriyle öne çıkan Soylu, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesiyle ilgili söylemlerine de ara vermiş durumda.

Tüm bu gelişmeler Ankara’da ilerleyen günlerde sıcak gelişmeler olacağına işaret ediyor.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ankara’da bu konuşuluyor… Mehmet Özhaseki adaylıktan geri çekilebilir mi?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.