TBMM'nin yeni başkanı kim olacak? Öne çıkan isimler...

Binali Yıldırım'ın, TBMM Başkanlığı görevinden istifa edeceğini açıklamasının ardından TBMM Başkanlığı için altı isim öne çıkıyor.

GÜNCEL .
tbmmnin yeni başkanı kim olacak? öne çıkan isimler...

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlığı görevinden istifa edeceğini açıklamasının ardından yeni TBMM Başkanının kim olacağı merak ediliyor.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre Binali Yıldırım'ın istifası ile boşalacak olan TBMM Başkanlığı koltuğu için kulislerde altı ismin adı öne çıkıyor.

AKP kulislerinde Yıldırım'dan boşalacak Meclis Başkanlığı koltuğu için en güçlü aday olarak grup başkanı Naci Bostancı gösteriliyor.

Naci Bostancı'nın yanı sıra, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve eski bakanlar İsmet Yılmaz ile Nabi Avcı'nın da ismi TBMM Başkanlığı için geçiyor.

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TBMM'nin yeni başkanı kim olacak? Öne çıkan isimler...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.