Bahçeli: AK Parti meclis başkanlığına kimi aday gösterirse destek vereceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlığı'ndan istifa kararıyla ilgili, "Faziletli, erdemli bir davranıştır. Propagandanın tesiri altında kalmayan sağlam bir iradedir" yorumunda bulundu. Bahçeli, "Adalet ve Kalkınma Partisi kimi Meclis Başkanı adayı olarak takdim ederse, MHP o adaya Meclis'te destek verecektir" dedi.

GÜNCEL .
bahçeli: ak parti meclis başkanlığına kimi aday gösterirse destek vereceğiz

MHP lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi Seçim Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

 

 

Ziyaret sonrası açıklama yapan Bahçeli, "Bu seçim daha farklı bir önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin uygulanabilirliğini sürekli kılmak Türkiye'nin sorunlarını çözümde kararlı olmalarını sağlamak, mahalli idareler seçimleriyle bir kez daha test edilecektir. Siyasi partilere bu seçimlerde başarılar diliyoruz. MHP ve AK Parti bu seçimde de bir gönül birlikteliğiyle hareket etmektedir. Adayımız Sayın Özhaseki'dir" diye konuştu.

 

Bahçeli, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildikten sonra TBMM Başkanlığı'ndan istifa etmediği için eleştirilerin hedefi olan Binali Yıldırım'la ilgili  değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi Seçim Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

© AA / MHP

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi Seçim Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

 

'YILDIRIM'IN İSTİFASI FAZİLETLİ, ERDEMLİ BİR DAVRANIŞ'

Yıldırım'ın dün açıkladığı istifa kararıyla ilgili Bahçeli, şunları söyledi:

 

"Bu faziletli, erdemli bir davranıştır. Propagandanın tesiri altında kalmayan sağlam bir iradedir. Onun için bu düşüncesine hep beraber saygı duymalıyız. Bundan sonra aday olup olmayacağını, anayasaya uygun mudur değil midir tartışmalarına son vermek gerekir. Böyle bir durumda anlaşılıyor ki Şubat'ın 18'inde Sayın Meclis Başkanımız, İstanbul Büyükşehir adayı olarak görevini sürdürmek için gerekli olan hukuki adımı atmış ve Meclis Başkanlığı sorumluluğunu yine bir başka kardeşimizin yönetimine bırakabileceği anlayışını ortaya koymuştur."

 

Bahçeli, "Adalet ve Kalkınma Partisi kimi Meclis Başkanı adayı olarak takdim ederse MHP o adaya Meclis'te destek verecektir. Bunun A'sı B'si, kişisi ötesi yoktur. Binali Yıldırım'dan boşalan yere başkanlık yapacak bir AKP'li kardeşimizi öneriyorsa MHP Cumhur İttifakı'nın dışında hukuki zeminde de bunun bir hak olduğunu görüyor ve aday çıkarmadan kesin desteğini sunacaktır" ifadesini kullandı.

HDP'NİN 3 BÜYÜKŞEHİRDE ADAY GÖSTERMEMESİ

HDP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday göstermemesine de değinen Bahçeli, "Zillet ittifakının karanlıkta göz kırpmasıdır. Mesele anlaşılmış, millet nezdinde netleşmiştir" diye konuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahçeli: AK Parti meclis başkanlığına kimi aday gösterirse destek vereceğiz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.