Bahçeli: Güvenli bölge tanımıyla kastedilen nedir, Rusya bu işin neresindedir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fırat'ın doğusunda oluşturulması gündeme gelen güvenli bölgeye ilişkin, "Güvenli bölge Türkiye'nin kontrolünde olacaksa buna denilecek bir şey yoktur" dedi ve sordu: "Güvenli bölge tanımı ile kastedilen nedir? Uçuşa yasak bölge planlaması var mıdır? Rusya bu işin neresindedir?"

GÜNCEL .
bahçeli: güvenli bölge tanımıyla kastedilen nedir, rusya bu işin neresindedir?

MHP lideri Bahçeli, Kızılcahamam'da düzenlenen partisinin İl Başkanları Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi.

Bahçeli, burada yaptığı açıklamada, "İnancım odur ki Cumhur İttifakı, sahip olduğu milli mücadele ruhuyla Türkiye'ye tuzak kuranları şaşkına çevirecektir" ifadelerini kullandı.

Terör örgütlerini Kürtlerle ilişkilendirmenin insanlık vicdanına ağır bir saldırı, vahim bir suç olduğunu söyleyen Bahçeli, Fırat'ın doğusunda oluşturulması gündeme gelen güvenli bölgeye ilişkin, şunları kaydetti:

"20 millik derinliğe sahip olacağı söylenen güvenli bölge tanımı ile kastedilen nedir? Bu güvenli bölgede terör örgütleri bulunacak mıdır? Uçuşa yasak bölge planlaması var mıdır? Rusya bu işin neresindedir?"

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahçeli: Güvenli bölge tanımıyla kastedilen nedir, Rusya bu işin neresindedir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.