Ak Parti'de kırmızı alarm: En büyük şoku o ilde yaşayabilir

Yeniçağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç, Ak Parti'nin Şanlıurfa'da seçim şoku yaşayacağını iddia etti.

GÜNCEL .
ak partide kırmızı alarm: en büyük şoku o ilde yaşayabilir

Yeniçağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç, Ak Parti'nin Şanlıurfa'da seçim şoku yaşayacağını iddia etti. Faraç, siyasi partilerin aday çıkarmayacağını hatırlatarak 'AKP belki de 81 il içinde en büyük şoku yine Urfa'da yaşayacak' diye yazdı.

31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerle ilgili hergün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Yeniçağ yazarı, AKP'nin Şanlıurfa'da büyük sürprizin yaşanabileceği iddiasını ortaya attı. 

31 Mart yerel seçimlerinin muhtemel sonuçlarına ilişkin tahminler de yapılıyor.  Yeni Çağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç'tan seçim sonuçlarına ilişkin bir iddia geldi. Köşesinde muhtemel sonuçlara ilişkin köşe yazısı ele alan Faraç, Şanlıurfa'da bağımsız adaylığa hazırlanan Sabahattin Cevheri'nin geçmişte Ahmet Eşref Fakıbaba'nın yaptığı gibi bir sürpriz yapabileceğini iddiasını ortaya attı. 

Faraç yazısında şunları belirtiyor; "GAP'ın merkezi için genel kanı şu; "İktidarın merkez ilçelerde yapacağı hatalar oyları Saadet'e ve bağımsız aday Cevheri'ye yönlendirecek, AKP belki de 81 il içinde en büyük şoku yine Urfa'da yaşayacak!!!" 

Mehmet Faraç'ın, "AKP Urfa'da niçin sarsılıyor?" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı; "Urfa; nüfusu arttıkça ve demografik yapısı değiştikçe, siyaset içinde dikkat çekici noktada durmaya devam ediyor... 2009'da aday gösterilmeyen Ahmet Fakıbaba'nın seçimi "bağımsız" kazanarak AKP'ye şok yaşatması unutulmasın!..

Seçim çok stratejik bir mücadeleye dönüşmüş Urfa'da... Baksanıza; AKP, Urfa dışında neredeyse her kentte adaylarını açıkladı ama geçen cumartesi günü, Numan Kurtulmuş'un katılımıyla yapılması beklenen başkan belirleme toplantısı ertelendi ve kentin siyaseti daha da karıştı...

Bunun bir nedeni AKP içindeki mücadele, diğeri ise "AKP'ye yeni bir Fakıbaba şoku" yaşatacak muhalefet cenahındaki gelişmeler... Çünkü eski AKP milletvekili Sabahattin Cevheri'nin "bağımsız" adaylığa hazırlanması siyaset dengelerini altüst etmiş Urfa'da..."

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ak Parti'de kırmızı alarm: En büyük şoku o ilde yaşayabilir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.