AKP - MHP ittifakında çatlak: Bağımsız aday olacaklar

AKP - MHP ittifakında yeni bir çatlak... MHP'nin güçlü olduğu il ve ilçelerde AKP'nin adaylarının gösterilmesi partililerde tepkilere neden oldu

GÜNCEL .
akp - mhp ittifakında çatlak: bağımsız aday olacaklar

MHP’de ittifak depremi yaşanıyor. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşıken AKP - MHP itifakında yeni çatlaklarda kendisini göstermeye devam ediyor. MHP'nin güçlü olduğu il ve ilçelerden AKP'li isimlerin aday gösterilmesi MHP'lilerin tepkisine neden oldu. Bazı il ve ilçelerdeki MHP'liler bağımsız ya da başka partilerin çatısı altında seçimlere katılma kararı almaya başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti teşkilatına yaptığı uyarılara rağmen, MHP'de sular durulmuyor. MHP'nin güçlü olduğu il ve ilçelerde de AKP'li isimlerin aday gösterilmesi sonrası yerel seçimlerde aday olmak için Turgut Babaoğlu MHP Hendek İlçe Başkanlığı'ndan istifa etti. İstifası sonrası açıklamada bulunan Turgut Babaoğlu, ittifakın takdirini AKP'den yana kullanmasına karşın, 31 Mart'ta aday olacağını söyledi. Babaoğlu yaptığı açıklamada ittifaka tepki gösterdi ve "Bir Hendekli olarak yıllardır halkımızın benden “Bizim Turgut” duygusuyla beklediği ve vadettiğim hizmetleri yapmak adına ilçemizden “Belediye Başkan Adaylığı”mı açıklıyorum. Adaylığımın şekli ve nasıl olacağı kıymetli arkadaşlarımla yapacağım görüşmeler neticesinde birkaç gün içinde netleşecektir. Hendek halkımız şunu bilmelidir ki: “Bizim Turgut” onları yarı yolda bırakmayacaktır." dedi. 

2014 yılındaki yerel seçimlerde Turgut Babaoğlu'nun Hendek Belediye Başkanlığına aday olmuş ve MHP 3 bin 682 oy farkıyla AKP'ye kaybetmişti. Babaoğlu'nun, 31 Mart seçimlerine bağımsız mı, yoksa başka bir partinin çatısı altında mı gireceği henüz netlik kazanmadı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AKP - MHP ittifakında çatlak: Bağımsız aday olacaklar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.