Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın temaslar için Ankara'da bulunan danışmanı Bolton'la görüşmeyi reddettiği haberlerine yönelik açıklama yaptı.

GÜNCEL .
erdoğan: boltonın muhatabı ibrahim kalındır

AK Parti grup toplantısı sonrası gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Erdoğan'ın görüşmeyi reddettiği (ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John) Bolton, Ankara'dan ayrılıyor' haberlerine atfen "Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır. Gerekli olsa görüşecektik ama gerekli olmadı, bir tepki olarak değerlendirmemek gerekir" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın başkanlığındaki Türk heyeti ile Bolton başkanlığındaki ABD heyeti bugün Ankara'da bir araya gelmişti.

Öte yandan Erdoğan, Kalın- Bolton görüşmesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump ile şu anda bir randevulaşma olmadığını ama her an bir görüşme yapabileceğini söyledi.

Erdoğan, Suriye'de Fırat'ın doğusuna operasyonla ilgili bir soruya da "Bizim biliyorsunuz bir zamanlar Ayşe tatile çıkmıştı. Biz de bir gece ansızın gelebiliriz. Her an olabilir. Bu ziyaretten sonra hemen bir irtibata geçmek gerekebilir" ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.