Erdoğan'dan 'Münbiç' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad güçlerinin Münbiç'e girdiğine yönelik gelen haberlerle ilgili konuştu "Suriye'nin Münbiç'e yönelik böyle bir psikolojik şu anda çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Ortada kesinleşmiş bir şey yok. yok dedi.

GÜNCEL .
erdoğandan münbiç açıklaması

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esed güçlerinin Münbiç hamlesiyle ilgili "Suriye'nin Münbiç'e yönelik piskolojij bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırmak gibi bir durumun olduğunu biliyoruz.Ortada kesinleşmiş bir şey yok. 1 saat kadar önce arkadaşlarımızla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil. Tabi Rusya'nın bu noktada ciddi resmi makamların ifade ettiği gibi de orada da bu şekilde kesinleşmiş bir şey yok. " açıklamasında bulundu.

 

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

YARIN HEYETİMİZ MOSKOVA'YA GİDİYOR

Kaldı ki yarın sabah biliyorsunuz buradan benim heyetim Moskova'ya gidecek. Dışişleri Bakanım, Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım, dörtlü bir ekiple oraya gidecekler. Orada bu konuları etraflıca ele alacaklar. Ardından benim de sayın Putin ile hem telefon hem Moskova veya Soçi ziyaretim olabilir. Bunları çok ciddi olarak ele almamız gerekiyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÇIKMASI DURUMUNDA...

Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz. Münbiç konusunda sayın Obama döneminden başlayan süreç var. Obama verdiği sözü tutmadı. Biz bütün bunlara rağmen sabrettik. Trump döneminde tekrar gündeme geldi. Müşterek hareket içinde olabileceğimizi söyledi. Putin ile insani yardım konusunda atılabilecek adımları konuştuk. Şu anda gelinen noktada bu topraklar Suriye'ye aittir. Suriye'nin bölünmesine karşıyız. Bizim amacımız terör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Terör örgütlerinin çıkması halinde bize yapacak şey kalmaz.

PAKİSTAN’IN FETÖ’YÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMESİ 

Büyük önem arz ediyor.  Söylenen böylece gerçekleşmiş oldu. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu onlar da kabul ettiler. Bundan sonraki süreç kapatılan yerlerin bizim Maarif Vakfı’na devredilmesi süreci. Azerbaycan’da yine bazı olumlu gelişmeler var. Onların da bu gelişmelerle ilgili müjdelerini bu akşam yarın sizlere verebiliriz.

EKREM İMAMOĞLU'NUN RANDEVU TALEBİ

Benim kapım herkese açık. Ama bay Kemal'den izin alabilir mi bilmiyorum. Ama bay Kemal'den izin alırsa, seve seve karşılarım. Kahveyse kahveyse çaysa çay onu da ikram ederim. 

İSTANBUL İLÇE ADAYLARI

Hedefimiz yarın büyükşehir belediye başkan adayımızla birlikte ilçeleri de açıklamak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan'dan 'Münbiç' açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.