'AK Parti'de 3 il ittifaka kazan kaldırdı' iddiası

Cumhur İttifakı'nın MHP'ye bırakılacağı belirtilen 3 büyükşehirde AK Parti teşkilatlarının rahatsız oldukları ve bu durumu parti merkezine ilettikleri ileri sürüldü.

GÜNCEL .
ak partide 3 il ittifaka kazan kaldırdı iddiası

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, AK Parti ve MHP'de Cumhur İttifakı parti il teşkilatlarının kazan kaldırmasına neden oldu.

 

İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday göstermeyen MHP aynı jesti AK Parti'den Manisa, Mersin ve Adana için beklerken, AK Parti il teşkilatları ise MHP adayını destekleyemeyeceklerini bildiriyor.

Cumhur İttifakı'nda çatlağa neden olan bir diğer gelişme ise AK Parti belediye başkan adayları manidar açıklamalarla ittifaktan rahatsızlıklarını dile getiriyor.

 

İTTİFAKTA MANİSA ÇATLAĞI

 

AK Parti il teşkilatları ittifaka tepki göstererek, MHP adayını desteklemeyeceklerini genel merkezlerine bildiriyor. Cumhur İttifakı'nda en büyük çatlağın başında Manisa geliyor.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Manisa'da aday göstereceklerini" belirtmesine rağmen 'bu adayın Cumhur İttifakı adayı mı olacak' muamması sürüyor.

AK Parti Manisa İl Teşkilatı'nın MHP adayını kabul etmediği hatta MHP adayı ile Cumhur İttifakı'nın kazamayacağını belirtiyor. AK Parti Manisa İl Teşkilatı 5 milletvekilli çıkardığı Manisa'da 1 milletvekili çıkarmış MHP'yi desteklemenin mümkün olmayacağını parti üst yöneticilerine bildirdi.

 

ADANA VE MERSİN'DE VEKİL SAYISI TARTIŞMASI

 

AK Parti'de milletvekili sayısını Adana ve Mersin il teşkilatları da gündeme getiriyor. Cumhur İttifakı'nda çıkmaza neden olan 3 ilde AK Parti teşkilatları kendi oyu ve milletvekili sayısının yüksek olmasından dolayı MHP adayını desteklemeyeceklerini belirtiyor.

 

Mersin'de 4 milletvekili çıkaran AK Parti teşkilatları, 2 vekil çıkaran MHP konusunda genel merkezlerine ters düştü. Aynı durum 5 milletvekili çıkaran AK Parti Adana teşkilatının da gündeminde. İstifaların yaşanmasından endişe eden AK Parti'nin 3 ilde teşkilatlarını ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'AK Parti'de 3 il ittifaka kazan kaldırdı' iddiası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.