Çavuşoğlu: Türkiye Suriye'ye gireceğim derse girer

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Fırat’ın doğusuna bir an önce girmede kararlıyız. Münbiç’te gecikme olduğunu ABD de kabul ediyor” dedi.

GÜNCEL .
çavuşoğlu: türkiye suriyeye gireceğim derse girer

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

2018 baş döndürücü gelişmelere sahne oldu.Fırat Kalkanı ile bölgeye üç binden fazla Suriye’sinin dönmeye başladığını görüyoruz.Suriye de siyasi çözüm için çalışıyoruz. Astana’nın sahada sağladığını Cenevre ile siyasi süreç için döndürmeye çalışıyoruz.Anayasa için, ufak tefek bazı isimler için müzakereler devam ediyor.

ABD'NİN ÇEKİLMESİ PYD'YE HİZMET ETMEMELİ

Fırat'ın Doğusu için kararlı olduğumuzu ifade ediyoruz. YPG ‘nin taciz ve tehditlerinin bize yönelik artmasından sonra, Cumhurbaşkanımızın müdahale edeceğimizi açıklamasından sonra, Suriye’den ABD çekilmeye karar verdi. Şimdi bu çekilmenin nasıl olacağı konusunda temaslarımızı askeri diplomatik düzeyde sürdürüyoruz.Bu kararı memnuniyetle karşıladık, ABD ile yakın diyalog içinde olacağız.Bu çekilmenin PYD nin mevcut gündemine hizmet etmemesi gerektiğini de muhataplarımıza ilettik.

TÜRKİYE SURİYE'YE GİRECEĞİM DERSE GİRER

Tüm dünya aynı şeyi söylüyor, Türkiye gireceğim derse girer, ama ABD nin çekilme sürecinde bunu birlikte koordine ediyoruz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çavuşoğlu: Türkiye Suriye'ye gireceğim derse girer
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.