Kılıçdaroğlu: Binali bey vazgeçerse şaşırmayın…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu. 'Binali Yıldırım aday olmazsa hiç şaşırmayın' diyen Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın CHP üyesi olduğunu açıkladı

GÜNCEL .
kılıçdaroğlu: binali bey vazgeçerse şaşırmayın…

Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim gündemine ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yavaş’ın 2014’te düzenlenen yerel seçimler sonrası CHP’den istifa ettiği hatırlatılan Kılıçdaroğlu, ‘Mansur Bey şu anda CHP üyesi. Bugün değil, daha önce oldu’ ifadesini kullandı.

En başından beri Ankara Büyükşehir Belediyesi için Mansur Yavaş’ı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi  için Ekrem İmamoğlu’nu düşündüğünü belirten Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım için ‘Adaylıktan vazgeçerse hiç şaşırmayın’ dedi.

İYİ Parti ile görüşmede en çok zorlandığım iller Denizli ve Balıkesir olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, İzmir, Mersin ve Bursa’da gösterecekleri adayları ilk Parti Meclisi (PM) toplantısında açıklayacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, ‘İstanbul adayı için özel bir tanıtım yapılacak, önümüzdeki hafta tanıtım programı yapılacak 26–27 Aralık gibi bu olabilir. Aynı organizasyonlar Ankara, İzmir, Antalya, ve Adana için de olabilir. İzmir'i daha detaylı konuşmadık’ diye konuştu.

‘ERDOĞAN’A BEN DE ARKADAŞLARIM DA YANIT VERMEYECEĞİZ’

Seçim sürecinde çok fazla miting yapmayacağız. Seçim kampanyasında mitinglerden çok salon toplantıları gerçekleştireceğiz. Toplumun duyarlı kesimleriyle bire bir toplantı yapacağız. Erdoğan'a ben de arkadaşlarım da yanıt vermeyeceğiz, doğrudan vatandaşın sorunlarına eğileceğiz. Saadet Partisi ile ittifak görüşmeleri sürüyor.

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde çok fazla miting düzenlemeyeceğini söyledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kılıçdaroğlu: Binali bey vazgeçerse şaşırmayın…
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.