AK Parti'de kazan kaldıran ilçe teşkilatı görevden alındı

Yerel seçimlerde ilçe başkanları belediye başkan adayı olarak gösterilmeyen ve bu yüzden ayaklanan AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı, genel merkez tarafından görevden alındı.

GÜNCEL .
ak partide kazan kaldıran ilçe teşkilatı görevden alındı

Konya'nın Seydişehir ilçesindeki AK Parti ilçe örgütü, belediye başkan adaylığı için görevinden bir süre önce istifa eden AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer'in aday gösterilmeyeceği söylentileri üzerine ayaklandı.

Sözcü'den Mehmet Ali Kayacı'nın haberine göre, AK Parti Genel Merkezi, parti disiplini ve genel politikalarına aykırı hareket ettiği gerekçesi ile Seydişehir İlçe Teşkilatı'nı görevden aldı.

 

BAĞIMSIZ ADAY ÇIKARACAKLAR

Teşkilatla ilgili yeni görevlendirmenin önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtilirken, görevden alınan AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı üyelerinin bu karar üzerine eski ilçe başkanlarını bağımsız aday olarak seçimlere sokmak için harekete geçtikleri kaydedildi.

İlçe belediye başkan adayının AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlendiğini savunan partililer protesto eylemi yaparak, "Bu durum teşkilatları yok sayarak ‘ben yaptım oldu' mantığından başka bir şey değildir. Karar gözden geçirilsin yoksa tüm teşkilat olarak istifa edeceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AK Parti'de kazan kaldıran ilçe teşkilatı görevden alındı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.