Bahçeli: Cumhur İttifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, "Görüşmeler olumlu ve verimli, Cumhur İttifakı iyi gidiyor. Cumhur İttifakı karşılıklı saygı içerisinde ilerliyor, karşılıklı jestler olabilir" dedi.

GÜNCEL .
bahçeli: cumhur ittifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, Ergenekon Davası'na ilişkin olarak, "Ergenekon Davası sonuçlanma aşamasına gelmiştir. İddianameler mahkemede görüşülecektir, bu iddianame çökmüş durumdadır. Çok az bir ceza söz konusu olmuştur" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN'IN GÖRÜŞME ARZUSU OLURSA BİZ HER ZAMAN GÖRÜŞÜRÜZ'

AK Parti ile yapılan görüşmelerin olumlu ve verimli ilerlediğine değinen Bahçeli, "Cumhur İttifakı içinde gönül vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı içinde jestler olacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme arzusu olursa biz her zaman görüşürüz. MHP ile AK Parti görüşmeleri devam ediyor. Uzlaştıkları alanlar oluşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın dönüşünde ona arz edecektir. Sonra karşılık değerlendirme ihtiyacı olursa gereği yapılır. Şu ana kadar gelişmeler olumludur. Cumhur İttifakı iyi gidiyor" değerlendirmesinde bulundu.

'CHP, SAADET PARTİSİ VE İYİ PARTİ'NİN, ZİLLET İTTİFAKINI KOALİSYONA DÖNÜŞTÜRMELERİ EN TABİİ HAKKIDIR'

Bahçeli, CHP'nin İYİ Parti ve Saadet Partisi ile yaptığı görüşmelerin sorulması üzerine de "Zillet ittifakını koalisyona dönüştürmek istiyorlarsa onların en tabii hakkıdır" dedi.

 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahçeli: Cumhur İttifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.