BBP, yerel seçimlerde oyumuzu AK Parti ve MHP’den yana kullanacağız

MHP ile AKP’nin yerel seçimlerde ittifak kurulmayacağını açıklaması ardından tüm illerde kendi adaylarıyla seçimlere gireceğini açıklayan BBP, Cumhur İttifakı’nın iki büyük ortağının tekrar anlaşması üzerine tavrını değiştirdi.

GÜNCEL .
bbp, yerel seçimlerde oyumuzu ak parti ve mhp’den yana kullanacağız

MHP ile AKP’nin yerel seçimlerde ittifak kurulmayacağını açıklaması ardından tüm illerde kendi adaylarıyla seçimlere gireceğini açıklayan BBP, Cumhur İttifakı’nın iki büyük ortağının tekrar anlaşması üzerine tavrını değiştirdi. BBP Genel Başkanı Destici, bir ilde ittifak ortağı üç partiden hangisinin adayı öndeyse, onun desteklenmesi gerektiğini arzu ettiklerini söyledi.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen BBP Lideri Destici, “Biz isteriz ki, bizim adaylarımız, önde olduğu yerde desteklensin. MHP’nin önde olduğu yerlerde MHP adayının, AK Parti’nin önde olduğu yerlerde de AK Parti adaylarının desteklenmesi işin doğalı olanıdır” dedi. “Hangi illerde aday çıkaracağız, hangi illerde aday çıkarmayacağız, bununla ilgili netleşmiş bir kararımız yoktur” ifadelerini kullanan Destici, “Arkadaşlarımız, bazı AK Partili yetkililerle görüşüyorlar. Bu sadece AK Parti bazında değil, bizim arzumuz ve isteğimiz, MHP bazında da bu tür destekler yapılabilir” diye konuştu.

MHP Lideri Bahçeli’nin ve AKP Lideri Erdoğan’ın yerel seçimlere ittifakla girilmeyeceğini açıklaması ardından BBP de tüm seçim çevrelerinde kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git BBP, yerel seçimlerde oyumuzu AK Parti ve MHP’den yana kullanacağız
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.