Yeni Şafak yazarı Acet: AK Parti, İzmir'de Nihat Hatipoğlu'nu aday gösterebilir

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak kulis yazdı. Acet, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için Nihat Hatipoğlu'nu aday gösterebileceğini iddia etti.

GÜNCEL .
yeni şafak yazarı acet: ak parti, izmirde nihat hatipoğlunu aday gösterebilir

Mehmet Acet, "AK Parti'nin sürpriz adayları" başlığıyla yayımlanan yazısında "Yakın vakte kadar İstanbul'da, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığına garanti gözüyle bakılıyordu. Ancak şimdi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu denkleme girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belirlenen tarihte yapacağı açıklamada 'İstanbul adayımız İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu' derse, kimse şaşırmasın" ifadesini kullandı.

 

"Ankara'da ise, Kayseri'den 20 yıllık bir başarı hikâyesiyle başkente dönen Mehmet Özhaseki'nin adaylığı hemen hemen kesinleşmiş gibi. İzmir'de Ak Parti için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'in ismi dolaşımdaydı. Ama kendisinin ailesi istemediği için, adaylık yarışına dâhil olmaya yanaşmadığı söyleniyor" diyen Acet, şöyle devam etti:

— İzmir için kimsenin aklına gelmeyen bir ihtimalden söz edeyim; Nihat Hatipoğlu. Evet, kendisinin isminin Diyarbakır için geçtiğini daha önce yazmıştım. Ama şimdi bir İzmir seçeneği de gündeme geldi. Neden böyle bir ihtimal doğdu? Öğrendik ki Hatipoğlu ailesinin İzmir'de 40 yıllık bir geçmişi varmış. Kesin mi? Değil. Ama İzmir ya da Diyarbakır'dan birisinden Nihat Hatipoğlu'nun aday olacağına yüzde yüz gözüyle bakabilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeni Şafak yazarı Acet: AK Parti, İzmir'de Nihat Hatipoğlu'nu aday gösterebilir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.