Erdoğan Anıtkabir'de: Bugünü dünyanın en prestijli havalimanlarından birini açarak kutluyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki devlet erkanıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Erdoğan, "Bugünü İstanbul'da dünyanın en prestijli havalimanlarından birini açarak kutluyoruz" ifadesini kullandı.

GÜNCEL .
erdoğan anıtkabirde: bugünü dünyanın en prestijli havalimanlarından birini açarak kutluyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni için Anıtkabir'e geldi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP lideri Mustafa Destici, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve çok sayıda devlet görevlisi katıldı.

Erdoğan ve heyet Aslanlı Yol'da yürüyerek Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna geldi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı şöyle:

"Aziz Atatürk, Cumhuriyetin 95 yılında huzurunuzdayız. Sizi ve silah arkadaşlarınızı yad ediyor, Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugünü İstanbul'da dünyanın en prestijli havalimanlarından birini açarak kutluyoruz. Ekonomik saldırıların olduğu bir dönemde bu havalimanının açılışı Türkiye'nin gücünün bir göstergesidir. Bu tarihi açılış, Türkiye'nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan Anıtkabir'de: Bugünü dünyanın en prestijli havalimanlarından birini açarak kutluyoruz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.