Şamil Tayyar: AK Parti karşı devrim partisidir

AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, canlı yayında, AK Parti'nin bir karşı devrim partisi olduğunu ve devleti, tekrar milletin değerleriyle bütünleştirdiğini ifade etti. Tayyar "Türkiye'de toplumun değerleriyle çelişen ve bağdaşmayan formatlama girişimine karşı oluşturulmuş siyasal bir harekettir" dedi.

GÜNCEL .
şamil tayyar: ak parti karşı devrim partisidir

TGRT Haber'de canlı yayınlanan “Atilla Türker ile Ayrıntılar” programında konuşan AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, akademisyen Örsan Öymen ile tartışmaya girdi.

M. Kemal'in Vahdettin Han ile Misak-ı Milli gibi konularda birçok çelişkisinin olduğunu ifade eden Tayyar, “Açık bir şekilde söylüyorum Adalet ve Kalkınma Partisi bir karşı devrim partisidir. Türkiye'de toplumun değerleriyle çelişen ve bağdaşmayan formatlama girişimine karşı oluşturulmuş siyasal bir harekettir. Bu hareket 16 yıl boyunca da toplumuyla bütünleşmiş ve toplumun hassasiyetleri üzerinden siyaset inşa ediyor. Bunu yaparken de geçmişi, tarihi, kültürü ve bütün değerleriyle de barışıyor. M. Kemal ve Abdülhamid Han ile de sorunu yok. İkisine de saygı duyuyor” ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Şamil Tayyar: AK Parti karşı devrim partisidir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.