'Erdoğan, Pompeo'ya 'Sizin için zorsa Menbiç'te teröristleri biz temizleriz' dedi'

Yeni Şafak gazetesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasında geçen görüşmenin perde arkasında yaşananları aktardı. Gazetenin haberinde Erdoğan'ın, Suriye'de yaşanan çatışmalı ortamla ilgili olarak Pompeo'ya "Sizin için zorsa teröristleri biz temizleriz" dediği ifade edildi.

GÜNCEL .
erdoğan, pompeoya sizin için zorsa menbiçte teröristleri biz temizleriz dedi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını değerlendirmek üzere dün Türkiye'ye geldi.

Pompeo'nun uçağı, saat 09.40'da Esenboğa Havalimanı'na indi. ABD'li Bakan, beraberindeki heyetle havalimanının şeref salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

Pompeo'nun ziyareti, ABD'li Rahip Andrew Brunson'un tahliye edilerek ülkesine geri dönmesi ardından iki ülke arasında ilk üst düzey temas oldu.

Esenboğa Havalimanında gerçekleşen kabul, saat 10.10'da başladı. Erdoğan ile Pompeo'nun görüşmesi 35 dakika sürdü. Kabule, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey de katıldı.

Daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Pompeo, ikili ilişkiler ile Suriye krizi gibi bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulundu.

Yeni Şafak'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Menbiç konusunda Pompeo'ya "Sizin burada zorluklarınız varsa Türkiye olarak biz buradan bu teröristleri temizleriz, hem de kolay temizleriz" mesajını verdiği bildirildi.

Sputnik

 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Erdoğan, Pompeo'ya 'Sizin için zorsa Menbiç'te teröristleri biz temizleriz' dedi'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.