En büyük destekçisinden Erbakan’a dikkat çeken eleştiri

Parti kurması beklenen Fatih Erbakan'ın en büyük destekçilerinden Adalet Eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, isim vermeden Fatih Erbakan'ı eleştirdi...

GÜNCEL .
en büyük destekçisinden erbakan’a dikkat çeken eleştiri

Parti kurması beklenen Fatih Erbakan'ın en büyük destekçilerinden Adalet Eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, isim vermeden Fatih Erbakan'ı eleştirdi.

 Sosyal medya hesabından bir yazı paylaşan Müftüoğlu, “Lider imal-i fikredebilen, proje üretebilen, başkalarının rüzgarına kapılmadan rüzgar estirebilen, yapacağı her işi bilgiyle, bilimle, bilinçle yapabilen, planlı hareket edebilen kişiye denir” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Müftüoğlu yazısının devamında şunları yazdı:

“Cesareti olmayan, ödlek olandan lider olmaz. Lider istikbal vaat eden kişi olmalı, dirayeti ile meselelerin üzerine üzerine gidebilmelidir. Yola çıkmadan önce çok düşünmeli, planlamasını tamamladıktan sonra milletin önüne çıkmalıdır.

Şaşkın ördek misali bir o yana, bir bu yana dönüp durandan lider olmaz. İstikametini zamanında tayin edemeyenden, politikada rüzgar estiremeyenden lider olmaz. Hele hele korkaklardan, cesareti tükenenlerden lider hiç olmaz.

Topluma yön verecek sözü olmayan, sadece siyasi miras yemekle yetinen ve geçmişi ile övünenlerden lider olmaz. Çünkü lider yeni ufuklara koşmalı, statik davranışlardan da uzak durmalıdır.

Ülkenin beklediği lider cihangir ruhlu olmalı, engeller karşısında pusmamalı, bunları aşabilecek kabiliyeti olmalıdır. Ne yapacağından endişe duyan insanlardan lider olmaz. Lider her şeyin başında verdiği sözde durmalı, zikzak çizmemeli, yola çıkma iradesini gösterdikten sonra, mıymıntı bir tavra girmemeli, Battal Gazi gibi kılıcını kuşanmalıdır. Yani bahadır olmalı, topluluklara güven vermelidir.

Lider konuşurken sözünden emin olmalı, acemi oğlan görüntüsü vermekten uzak durmalı, tumturaklı sözler söylemeli, tabana da güven vermelidir. Yoksa konuşmaları esnasında sanki hocasının önündeymiş gibi diz çöküp oturanlardan, beden dilini konuşturamayanlardan elbette lider olmaz, olamaz.

Politikada tecrübesi olmayan insanlardan, politikada fikri olmayanlardan, çevresini kucaklayamayanlardan, sözünde duramayanlardan, peşinde koşanların umutlarını tüketenlerden lider olmaz.

Toy politikacılardan, politikada emeği olmayanlardan, her türlü yorgunluğu göze alamayanlardan, terlemeden makam sahibi olmaya çalışanlardan lider olmaz. Onların peşinden koşulmaz.

Büyüklerine saygısı olmayanlardan, küçüklere sevgisi bulunmayanlardan, ketenpereden istifade ile makam kapmaya çalışanlardan lider olmaz. Zira bu nevi insanlar, sadece kendilerini düşündükleri için egoisttirler. Egoist olanlar da paylaşımcı olamaz, çünkü muhteris ve doyumsuzdurlar. Bu nevi insanlar aldatıcıdırlar. Fikir sahiplerine karşı tahammül göstermez, tipik bir fenomendirler. Ne düşündüğünü anlatmak istemez, sadece bilgiçlik taslar, onun içinde ukalalık yaparlar. Toparlayıcı olamaz, dağıtıcı olurlar. Bunlar gibi insanlardan lider olmaz, onların arkasından da koşulmaz, koşulursa da zamana yazık olur.

Milletimiz bu zihniyette olanlardan fayda görmedi. Bunlar sadece toplumu manipüle etmekle meşgul oldular. Ülkenin siyasetine ivme kaybettirdiler. Bunun için milleti sahil-i selamete asla ulaştıramadılar.

Lider olmak için ortalıklarda dolaşanlar, önce dürüst olmaya mecburdur. Ayrıca ülkesinin beklentilerini bilebilecek bilgi ve birikime sahip olmalıdır. Yanıltıcı konuşmalardan, temeli olmayan safsatalardan uzak duramayanlardan, lider olmaz.

Çünkü;

1- Lider güven verici olmalı, yalpa yapmamalı, yalan konuşmamalıdır.

2- Fikrinde, zikrinde emin olmalı, rüzgar gülü gibi dönüp, durmamalı, gönül ibresi ikide bir sapmamalıdır.

3- Lider tecrübeli, bilgili olmalı, siyasette toy olmamalıdır.

4- Ülke meselelerini çözebilecek kabiliyete sahip olmalıdır.

5- Dünya politikalarını bilebilecek düzeyde olmalı, dış politik meseleler karşısında apışmamalı, radar gibi önünü görebilmelidir.

6- Gerektiğinde siyasi kanaatleri için feda-i can etme cesaretinde olmalı, uyuşuk, mızmız asla olmamalı, düşündüklerini netleştirmeli, meçhuller aleminde dolaşmamalıdır.

7- Adam gibi adam olmalı, vefalı olmalı, hatırnaz olmalı, nankör olmamalıdır.

Ülkemizde böyle bir lider var mı, düşünülmelidir. Selam doğru yola uyanlara olsun.”Odatv.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git En büyük destekçisinden Erbakan’a dikkat çeken eleştiri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • dede Perşembe, 19:17

    En büyük destekçisinden Erbakan’a dikkat çeken eleştiri; Bakanı İsmail Müftüoğlu
    BAŞLIK ATMIŞSINIZ VE FATİH ERBAKANA SÖYLÜYOR DEMİŞSİNİZ
    Üşenmedim haberi okudum AMA DİKKATİNİZİ ÇEKERİM TAMAMI S.ERDOĞAN İÇİN SÖYLENMİŞ Ne demiş palavracıdan lider olmaz hele hele rahmetli erbakan hocamızı satandan partiyi bölenlerden 17 senedir israili kınayanlardan ekonomide adil düzene geçemeyenlerden hiç lider olmaz en tepedekilerin boğazınakadar batmış yolsuzluk yapanlardan lider olmaz insanlığı bırak ülke inasanlarının aahiret ahyatınında kurtuluşuna vesile olmamış bir yönetimden bir cacık olmaz bir dediği diğerini tutmaya 180 derece dönüş yapanlardan ekonomiyi berbat edenlerden irakın libyanın bombalanmasında üslerimizi açanlardan da bir cacık olmaz daha 100 lerce olumsuz yazarım da gına geldi yazmaktan çünkü bedava yapıyorum bu işi :)

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.