Başkan Erdoğan: Savaşa hazırız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan,10. Büyükelçiler Konferansı katılımcıları onuruna verilen öğlen yemeğinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomik bir kuşatma ile karşı karşıya olduğumuza dikkat çekti.

GÜNCEL .
başkan erdoğan: savaşa hazırız

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

-Makamında oturan değil koşup terleyen bir cumhurbaşkanı olmaya gayret ediyor.

-Gerek ziyaretlerimiz vesilesiyle biraraya geldik. Artık geleneksel hale gelen bu toplantı ortak akılla Türk diplomasisinin çizildiği bir platform haline geldi.

-24 Haziran gecesi sandığın renginni belli olmasıyla beraber daha önceki tartışmaların hiçbiri yaşanmamıştır.

-Dünyanın birçok bölgesinde çatışmalar yaşanabilecek tarihi değişim çok iyi bir neticeyle sonuçlanmıştır. Demokrasimiz 16 yılda atlattığı badirelerle parmakla gösterilecek bir hale gelmiştir.

-Yeni yönetim sisteminin başarısını insan belirleyecektir. Tüm kademlerde tesis edeceğimiz insanlarla valisinden büyükelçisine kadar mücadele etmek zorundadır. Çatışmalara koordinasyon eksikliğinden kaynaklanan eksikliklere tahammülümüz yoktur.

-Yeni dönemde üst kademe yöneticilerimizin üzerine çok büyük sorumluluklar düşüyor. Büyükelçilerimizin mesuliyetleri artıyor.

-Türkiye'nin son yıllarda Türkiye'nini dirayetli duruşunda sizlerin de çok önemli payı bulunuyor. Ülkemiz bu noktada nitelikli kadim değerlerimizi dünyayı ve Türkiyemizi yükselten bir kadroya sahiptir. İnşallah sizlerden daha büyük katkılar bekliyoruz.

-Döviz kurundaki gelişmelerin ekonomik temelinin olmadığını, ülkemize saldırı niteliği taşıdığı herkesin tespitidir. Dünya Ticaret Örgütü var, atılan adımların bu örgütün umdeleriyle alakası var mı? Ben yaptım oldu diyemezsin. İstediğin kadar başkan ol. Akşam yatıp sabah kalkıp demir çeliğe şu kadar vergi koydum diyemezsin. Bir yandan stratejik ortak olacaksın, diğer yandan ayağına kurşun sıkacaksın. Böyle bir şey kabullenebilir mi? Bizim bunlara eyvallah dememiz mümkün değildir.

Yaşadıklarımızın krizlerle ilgisi yoktur. Bambaşka bir durum ile karşı karşıyayız. Şu anda bizim bu olaylar karşısında temkinli şekilde attığımız adımlar var, atacağımız adımlar var, çeşitli planlarımız var. Biz kur şöyle oldu, böyle oldu demek suretiyle battık, bittik böyle bir şey yok. Türkiye'nin ekonomik dinamikleri sağlamdır. 

-Son birkaç haftadır yaşadıklarımız gerçeği gösterdi. Ekonomimiz kuşatma altındadır. Gezi olayları ile başlayan 17-25 Aralık'la devam eden 15 Temmuz'la bir üst aşamaya taşınan saldırıların devam edeceği açıktır. Milletimizle sırt sırta vererek engelledik. Suriye'de IŞİD'le mücadele ettik. Dövizde yaşananlar ortak bir aklın ürünü olduğu hepimizin fikridir.

.Bu saldırılarla ilgili gereken adımları alıyoruz almaya da devam edeceğiz. 

Sosyal medyada ekonomik terör var

-Kurun geldiği nokta itibariyle 'battık' diye bir durum yok. Türkiye'nin ekonomik gücü yerindedir ve yerinde olmaya da devam edecektir.

-Döviz kurunun mantıklı seviyesi neyse orda seyredecektir emin olun.

-Sosyal medyada ekonomik terör var. Yargı gerekenleri yapıyor. Bunlar vatana ihanettir. Bunların da inlerini başlarına geçireceğiz. Türkiye'yi milyonlarca insanın umudu halime getiren biziz. Bugün gelinen nokta da ortada. Her alanda dövizde düşmanca bir tavır içerisine girilmesinin hiçbir anlamı yoktur. Burada asıl mesele Türkiye'nin hak ve adalet anlayışından vazgeçirmektir.

Barışı elde etmenin yolu savaşmaktır

-Şairin ifadesiyle 'akrebin kıskacında yoğurulmuş bu Türkiye için ya bir yol bulacağız ya bir yol alacağız' başka türlü bir durum söz konusu değil.

-Hukuk namına hukuksuzlukları kimse bize dayatamaz.

-Barışı sağlamanın yolu sözünün dinletmekten geçiyor. Barışı elde etmenin yolu savaşmaktır. Ve biz savaşa hazırız.

Avrupa verdiği sözlerin çok çok gerisinde

-Avrupa verdiği sözlerin çok çok gerisinde . Etnik kimliklerin bir arada yaşadığı Türkiye Avrupa ülkelerinde 6 milyon vatandaşlarımızla birlikte çok büyük tehlike altındadır.

-Rusya ile çıkarlarımız gereğinde işbirliği içindeyiz. Çin'in ekonomik vizyonuyla bizimkinin uzlaşması bize işbirliği olanağı sundu.

-Kardeş coğrafyalardan da FETÖ'nün silinmesi için gerekeni yapacağız. Güvenlik odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Dış politikamız öncelikli durumdadır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başkan Erdoğan: Savaşa hazırız
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.