Milli Savunma Bakanı Akar, yardımcısının orgeneral rütbesinde olmasını istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcılığını yapacak ismin de belirleneceği ileri sürüldü. Akar'ın, yardımcısının 'orgeneral' rütbesinde olmasını istediği iddia edildi.

GÜNCEL .
milli savunma bakanı akar, yardımcısının orgeneral rütbesinde olmasını istiyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) terfi, temdit ve emekli olacak personelin durumunun görüşüleceği ilk Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı bugün yapılacak.

Erdoğan'ın başkanlık edeceği ve ilk kez Beştepe'de toplanacak olan YAŞ bir günde tamamlanacak.

Hürriyet'te Uğur Ergan'ın imzasıyla yayımlanan habere göre şura ile ilgili olarak kulislerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcılığını yapacak ismin de belirleneceği konuşuluyor.

Kulislerdeki iddia, Milli Savunma Bakan Yardımcılığı'na ‘orgeneral' kadrosundan bir ismin getirileceği yönünde. Orgeneral rütbeli bakan yardımcısı atanmasını ise Akar'ın talep ettiği belirtiliyor.

 

'İNCE'NİN 'APOLETLERİNİ SÖKERİM' DEDİĞİ KOMUTAN, TERFİ EDEBİLİR'

 

Şura'da, tuğgeneral ve tuğamiralliğe terfi edecek albaylar ile general ve amirallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak.

Toplantıda, bulundukları görevleri korgeneral ve koramiral rütbesinde sürdüren komutanların terfi almaları bekleniyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Genelkurmay İkinci Başkanı olan Korgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı gibi harekatları komuta eden, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin eleştirdiği 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in bir üst rütbeye terfi ederek ‘Or' olmaları bekleniyor.

Kulislerde, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal ile 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın'ın adları da ‘or'luk için konuşuluyor.

Bu yıl Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında toplam 46 general ve amiral terfi listesinde bulunuyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Milli Savunma Bakanı Akar, yardımcısının orgeneral rütbesinde olmasını istiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.