Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahip Brunson gerilimi hakkında ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray ve Pentagon'dan gelen Rahip Andrew Brunson ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Brunson gerilimi hakkında ilk kez konuşan Erdoğan, "Türkiye'ye yaptırımlarla geri adım attıramazlar" dedi.

GÜNCEL .
cumhurbaşkanı erdoğan, rahip brunson gerilimi hakkında ilk kez konuştu

Güney Afrika Cumhuriyeti ziyareti sırasında Türk gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Söylenmemiş şeylerin söylenmiş gibi ortaya konmasını doğru bulmuyoruz." dedi.

"Biz Rahip Brunson'ı hiçbir zaman pazarlık konusu yapmadık" diyen Erdoğan, ABD ile pazarlık yapılmağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington’dan gelen yaptırım tehditleriyle alakalı olarak da “Yaptırımlarla Türkiye’ye geri adım attıramazsınız” ifadelerini kullandı.

"Biz göbeğimizden Amerikaya bağlı değiliz" diyen Erdoğan, ABD tavrını değiştirmezse Türkiye gibi güçlü ve samimi bir ortağı kaybedeceğini unutmamamalı " dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşananları psikolojik bir savaş olarak değerlendirdi. "Bize düşen sabırla yolumuza devam etmekdir" diye konuştu.

Erdoğan F-35'lerin teslimatıyla ilgili ise "Neymiş F-35'leri vermeyebilirlermiş. "Vermezseniz, uluslararası tahkime gideriz dedik" ifadesini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahip Brunson gerilimi hakkında ilk kez konuştu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.