'Birilerinin 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceğiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, "'Kontrollü darbe', 'Başarısızlığa mahkum edilmiş darbe' gibi ifadeler üzerinden 15 Temmuz'un birileri tarafından bölünmesine, perdelenmesine, itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

GÜNCEL .
birilerinin 15 temmuzu itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceğiz

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünal, Van ve Diyarbakır’da PKK saldırıları sonucu öldürülen iki parti yöneticiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “geçmiş olsun” dileğinde bulunmasına değindi.

Ünal, “Ana muhalefet partisi lideri de aileleri aradı ve başsağlığı diledi. Siyaset açısından bu güzel bir gelişme ama beklerdik ki, başsağlığı sırasında Kemal Kılıdçaroğlu terör örgütleri derken PKK, DHKP-C ve FETÖ diyebilmesin...” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ NÖBETLERİ

15 Temmuz'u anma törenleri çerçevesinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi vermek istediğini söyleyen Ünal, konuyla ilgili CHP'den gelen açıklamaya tepki gösterdi.

Ünal, "15 Temmuz'un ne ifade ettiğini unutmamamız gerekiyor. Destan olduğunu unutmamamız gerekiyor. Kurumsallaşmış siyesetin, darbenin püskürtülmesinde ne kader etkili oldğunu gördük.

AK Parti ve teşkilartlarının, uyumlu hareket etmesiyle, meşru hükümeti yıkmak için harekete geçen asker kılığındaki teröristlere karşı nasıl mücadele ettiğini gördük. Milletin demokrasiyi müdafaa ettiğini de gördük.

Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları 15 Temmuz'u nasıl okuyorlar şaşkınlık içinde izliyoruz. Nöbetleri, sokakta demokrasi aramak şeklinde okuyorlarsa, bu ya meselenin anlaşılamadığı ya da kasıt olduğu anlamına gelir. Biz sokakta, yok edilmek istenen demokrasimizi kurtardık, milletle beraber müdafaa ettik. Şimdi yıldönümünde de bir anma, hatırlama sembolü olarak tabi ki demokrasi nöbeti tutacağız...

Biz Gezi'yi yaşadık, 20 bin insan sokağa çıktı. CHP meşru hükümetin meşruiyetini tartışmaya açtı. Meşru hükümet, sokak hareketkeri, protesto hareketleri üzerinden tartışmalı hale getirilemez. Sokağa çıkan 20 bin kişi yüzünden bunu yapan CHP, bugün 10 bin kişiyle yürüdüğü için hükümetin ve cumhurbaşkanının meşruiyetini tartışmaya açıyorsa burada ciddi bir sorun var demektir..." diye konuştu.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Birilerinin 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceğiz'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.