Diyanet'ten çağdaş "Mescid-i Dırar"daki sözde namaza sert tepki!

Diyanet İşleri Başkanlığı, Berlin'deki çağdaş "Mescid-i Dırar"da gerçekleştirilen sözde namaza ile ilgili açıklama yapılarak,girişimin dini ifsada yönelik din mühendisliği projesi olduğunu belirtti.

GÜNCEL .
 diyanetten çağdaş mescid-i dırardaki  sözde namaza sert tepki!

Diyanet İşleri Başkanlığı,Berlin'de  gerçekleştirilen sözde dini girişim ile ilgili açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen ve aziz milletimizin dikkat ve ferasetinden kaçmayan sözde, İslamilik iddiası taşıyan bir girişim aracılığıyla yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır. İslam’ın temel ölçüleri açık ve seçik olarak Kur’an-ı Azimüşşan’da ve Sünneti Seniyye’de beyan edilmiştir.

Söz konusu haberlerde yer alan ve İslam’ın temel bilgi kaynakları, ibadet ilkeleri, metodolojisi ve on dört asrı aşan tarihi tecrübesiyle bağdaşmayan uygulamalar, dini ifsada, bozmaya yönelik çabalardan başka bir şey değildir.

Bunun yıllardır FETÖ ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi olduğu açıktır. İslam’ın on dört asırlık değişmez sabiteleri olarak devam edegelen bir ibadetini laubalice değiştirmeye kalkışmak asla bir fikir ve düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilemez.

Bu tür girişimler karşısında bütün mümin kardeşlerimizin her türlü provokasyondan uzak kalarak hikmet ve teenniyle hareket edeceklerine olan inancımız tamdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı

Mescid-i Dırar nedir? ​

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Diyanet'ten çağdaş "Mescid-i Dırar"daki sözde namaza sert tepki!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.