Başbakan: YPG/PYD Türkiye için PKK ne ise aynıdır

Başbakan Yıldırım, 'YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez.' dedi.

GÜNCEL .
başbakan: ypg/pyd türkiye için pkk ne ise aynıdır

Başbakan Yıldırım, 'YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez. Bu, ciddi devletlere yakışan bir iş değil. Dolayısıyla bu rahatsızlığımızı uzun zamandan beri Amerika'ya bildiriyoruz. Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. Bir mecburiyet olduğundan bahsettiler. Biz buna da katılmıyoruz.' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da cuma namazı sonrası açıklama yaptı.

Yıldırım, 'PKK ile mücadele konusunda onlar (ABD) da Türkiye ile her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduklarını, istihbarat paylaşımı, terör örgütünün finansal kaynaklarının takip edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması gibi konuları takip edeceklerini ifade ettiler. Rakka operasyonundan sonra da burada PYD/YPG unsurlarının kalmayacağını, demografik yapının değiştirilmeyeceğini ifade ettiler.' diye konuştu.

Yıldırım cuma namazını Mayfair İslam Merkezi'nde kıldı

Londra temaslarının son gününde, İngiliz basın mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen Yıldırım daha sonra yürüyerek Mayfair İslam Merkezi'ne geçti.

Burada cuma namazını kılan Yıldırım, sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başbakan: YPG/PYD Türkiye için PKK ne ise aynıdır
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.