Kurtulmuş: Dünyanın her yeri terörün muhatabadır

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İngiltere'deki terör saldırısına ilişkin, "Hiçbir şekilde terör örgütleri arasında hiçbir ayrıma gitmememiz gerektiğini bir kere daha gördük. Dünyanın her yeri terörün muhatabadır." dedi.

GÜNCEL .
kurtulmuş: dünyanın her yeri terörün muhatabadır

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İngiltere'deki terör saldırısına ilişkin, "Hiçbir şekilde terör örgütleri arasında hiçbir ayrıma gitmememiz gerektiğini bir kere daha gördük. Dünyanın her yeri terörün muhatabadır. Her büyük şehir tehlike altındadır, dünyanın bütün havaalanları, bütün metroları her yer terör saldırılarının muhatabı olabilecek bir konumdadır. Dolayısıyla hiç ayrımda bulunmaksızın bir insanlık suçu olan bu teröre karşı topyekun insanlık cephesinde birleşmemiz ve mücadele etmemiz lazım." dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde AFAD Mobil Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Terörün artık sınırı yok"

Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İngiltere’nin merkezinde Londra'nın merkezinde, parlamentonun hemen birkaç adım ötesinde böyle bir saldırı gerçeklemesi fevkalade düşündürücüdür. Terörün artık sınırı yok. Terörün muhatabı şu ülkedir, şu bölgedir, şu şehridir, şu şehrin bu bölgesidir diye maalesef bir kısıtlama söz konusu değil. Terör, dünyanın her yerinde hareket edebileceğini ortaya çıkarmıştır. Herkesin, bütün dünyanın, bütün uluslararası camianın aklını başına alması ve teröre karşı bir ortak insanlık cephesi oluşturmanın ne kadar hayati ve önemli olduğu bir kere daha teyit edilmiştir. Ölenlere, ölenlerin ailelerine ve İngiliz milletine taziyelerimizi ifade ediyoruz."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kurtulmuş: Dünyanın her yeri terörün muhatabadır
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.