Bahçeli: Türkiye küresel cellatlara taviz vermeyecektir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Ne yaparsanız yapın, Türkiye namerde el açmayacak, küresel cellatlara taviz vermeyecektir." dedi.

GÜNCEL .
bahçeli: türkiye küresel cellatlara taviz vermeyecektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya "Yine hüzünlü, yine acı doluyuz. Umut ve heyecan içinde karşıladığımız 2017'de terör bir kez daha zalim yüzünü gösterdi." diyerek başladı.

Türkiye'nin asimetrik bir saldırının, barbar bir akının, vicdansız bir operasyonun odağı ve hedefinde bulunduğunu belirten Bahçeli, Türk milletinin tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanında olduğunu dile getirdi.

"Hedef esasen Türkiye'dir. Hedef milli birlik ve kardeşliğimizdir." ifadesini kullanan Bahçeli, "Türk milletinin tarihsel varlığından rahatsız olan düşman çevreler FETÖ'yü, IŞİD'i, PKK'yı, PYD-YPG'yi ve DHKP-C'yi infaz ve yıkım için görevlendirmişlerdir. Terör örgütlerinin kökünü kurutmak önemli olduğu kadar, bunları destekleyen, elinden tutan, besleyip palazlandıran asıl suçlularla yüzleşmek, daha da ötesi hesaplaşmak mecburi hal almıştır." değerlendirmesinde bulundu. 

"Terörizmi yok etmekten başka seçeneğimiz yok"

Bahçeli, bildik yöntemlerle, şablon politikalarla, klasikleşmiş uygulamalarla terör örgütlerinin durdurulamadığını söyleyerek, şöyle konuştu:

"Bu durum karşısında terörizmi döktüğü kanda boğmak, teröristleri tümden imha etmek için ya bir yol bulmalıyız ya da bulamıyorsak yeni bir yol yapmalıyız. Türkiye, hainlerin kanlı eylemlerine mahkum değildir. Ödediğimiz bedeller çok ağırdır. Karşı karşıya olduğumuz zincirleme suikast dehşet vericidir. Bu darboğazdan çıkmalıyız. Bu oyunu hep birlikte bozmak durumundayız. Biliniz ki terörizmi yok etmek dışında ikinci bir seçeneğimiz, bir başka şansımız yoktur ve bu, ancak ve ancak yeni bir Milli Mücadele ruhuyla başarılabilecektir. Aksi halde terörizm Türkiye'yi yutacaktır.

"Tehlike çok yakın, çok büyük ve çok ciddi"

Bahçeli, amaçlarının eleştiri olmadığını, eğer olsaydı siyasi sorumluları yerden yere vuracak pek çok konunun çıkacağını belirterek, "Türkiye uçurumun kenarındayken, milletimiz feryat figan ederken sert ve amansız siyasi tenkitler, yoğun tartışma ve polemikler kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Bilakis terörizme karşı teşkil edilmesi gereken ortak cephe ve ortak akıl hasar alacaktır. Bizim de buna hiç niyet ve hevesimiz yoktur." dedi.

Maruz kalınan tehlikelerin "çok yakın, çok büyük ve çok ciddi" olduğunu kaydeden Bahçeli, hunhar saldırıların Türk milletinin tamamına yönelik olduğunu söyledi.

Kurşunların, aynı zamanda MHP'li, AK Parti'li, CHP'li ve bir başka partili ayrımı yapmadığını vurgulayan Bahçeli, "Bombalar dil, din, köken ve yöre farkı gözetmeksizin patlatılmaktadır. O halde karşımızda gittikçe yayılan husumet yangınını söndürmek, hızlanan şiddet seline hep birlikte set çekmek ertelenemez, geciktirilemez bir ihtiyaçtır. Durmak akılsızlıktır. Buradayız, buna sonuna kadar varız ve hazırız. Geçmişte yedi düvele yenilmedik, Allah'ın izniyle terörizme de boyun eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz. Nice kuşatmaları yardık, yine yaparız." diye konuştu.

"Türkiye namerde el açmayacaktır"

Devlet Bahçeli, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin, Suriye topraklarında, terörün kaynağında milli beka ve güvenliği için yaptığı mücadeleye, İstanbul'da adeta cevap verilmiştir. Bu kanlı eylem aziz milletimize adi ve hayasız bir meydan okumadır. Ne yaparsanız yapın, Türkiye namerde el açmayacak, küresel cellatlara taviz vermeyecektir." dedi.

"Suikasta yönelik herhangi bir bilgimiz yoktur"

Bahçeli, Mecliste partisinin grup toplantısından ayrılışı sırasıda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından muhalefet liderlerine suikast uyarısı yapıldığına dair haberlerin olduğu anımsatılarak, kendisine de böyle bir bilginin verilip verilmediğinin sorulması üzerine Devlet Bahçeli, şu yanıtı verdi:

"Bizim suikasta yönelik herhangi bir bilgimiz yoktur. Bize bu manada bilgi veren de olmamıştır. Basın yoluyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na bir dizi suikast düşüncesinin yaygınlaştığına dair bilgiler söz konusudur. Ama Türkiye'de siyasilere, milletimize ve vatandaşlarımıza karşı bu tür suikastler kimseyi yıldıramayacaktır, yıkamayacaktır. Herkes inandığı yolda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı şeyi yapacağına inanmaktayım."

"Evet' oyum vardır"

"Anayasa değişikliği teklifi Pazartesi günü Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacak. Partiniz içinden bazı milletvekillerinin eleştirileri ve tepkileri var. Son noktada sizin yaklaşımınız nedir?" sorusu üzerine Bahçeli, şunları söyledi:

"Normaldir. Milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor. Biz de sizin aracılığınızla öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde anayasa değişikliklerinin gündeme geleceğini söylüyor. Tabi siyasi partiler grup kararı alma durumunda değildir. Yasa buna müsaade etmemektedir. Benim, Anayasa Komisyonu'nda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek 'Evet' oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim 'Evet' oyunu referandumda da aynen tekrarlayacağım."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahçeli: Türkiye küresel cellatlara taviz vermeyecektir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.