Başbakanlık talimatı: "İmzasız ihbarlar yok sayılacak"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından uygulanan OHAL kapsamında FETÖ ile mücadele hız kazanmış ancak imzasız ihbarlar mağduriyetlere yol açmıştı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın da dikkati çektiği imzasız ihbarlarla ilgili karar alındı. Başbakanlığın imzasıyla yayımlanan genelge uyarınca artık imzasız ihbarlar incelenmeyecek.

GÜNCEL .
başbakanlık talimatı: imzasız ihbarlar yok sayılacak

FETÖ ile mücadelede daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın işaret ettiği 'imzasız ihbarlar' artık incelenmeyecek. Başbakan Binali Yıldırım'ın imzasını taşıyan ve Resmi Gazete'de yayımlanan genelgede şu ifadelere yer verildi:

"Demokratik katılımı sağlayan araçlardan dilekçe hakkı, başta Anayasamız ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun olmak üzere ilgili mevzuatta düzenlenmiştir. Mezkur Kanunun 4'üncü maddesi uyarınca yetkili makamlara verilen dilekçelerde; dilekçe sahibinin adı, soyadı ve imzası ile iş veya ikametgah adresinin belirtilmesi gerekmektedir.

Terör örgütleri veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarla mücadele, idarelere dilekçe verilmek suritiyle de desteklenmektedir.

Ancak bu kapsamda; söz konusu örgüt, yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu iddia edilen kişilere ilişkin olarak idarelere verilen dilekçelerden; sahibinin adı, soyadı ve imzası ile iş veya ikametgah adresi ihtiva etmeyenler incelenmeyecektir."- Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başbakanlık talimatı: "İmzasız ihbarlar yok sayılacak"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.