Ahmet Davutoğlu Taksim'de

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Taksim Meydanı'nda protesto ediliyor. Milyonların akın ettiği meydandaki demokrasi nöbetine Ahmet Davutoğlu da katılıyor.

GÜNCEL .
ahmet davutoğlu taksimde

Akşam saatlerinden itibaren Taksim Meydanı'nı dolduran vatandaşlar sloganlar atarak darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi. Bu sırada ellerinde Türk bayraklarıyla Tünel'den Taksim Meydanı'na yürüyen kalabalık bir grup, İstiklal Caddesi boyunca darbe karşıtı sloganlar attı.
Milyonların akın ettiği meydandaki demokrasi nöbetine eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu da katılıyor.

Coşkulu kalabalığa seslenen Davutoğlu, "Milletimizin iradesiyle, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yöneticilerinin güçlü iradesi ile bütün muhalefet liderlerinin dayanışması ile medyamızın güçlü desteği ile bu darbecilere gerekli darbeyi vurduk. Ama vazifemiz bitmedi. Çünkü hala kapalı kapılar arkasında plan yapanlar olabilir. Onları durduracak tek güç var, o da sizsiniz. Yüce tüm değerleri ayak altına alınan bir millet ayağa kalktıysa kimse duramaz. Demokrasimizi yıkabilirler mi ? Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na yaptıkları gibi bir takım suikastlarla liderlerimizi durdurabilirler mi? Peygamber ocağı ordumuzu hak ettiği yere getirecek miyiz? Bu nöbetimizi mübarek olsun" dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise konuşmalarından ötürü eski Başbakan Davutoğlu'na konuşmalarından ötürü teşekkür etti.

İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Simit Sarayı, darbe karşıtı vatandaşlara ücretsiz ikramda bulundu. Meydanda bulunan vatandaşlar söz konusu iş yerine gelerek su, çay, simit, limonata gibi ikramlardan aldı. Simit Sarayı yöneticisi, "Halkımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik. Bunu niçin yaptığımız belli." dedi.

Darbe karşıtı halkın meydandaki bekleyişi devam ediyor.-Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ahmet Davutoğlu Taksim'de
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.