Bahçeli tam yetki aldı

MHP'de Genel Merkez ile muhalif kanat arasında tedbirli disipline sevk konusu başta olmak üzere atılacak adımlarda ince hesaplar yapılıyor. Bahçeli'nin Başkanlık Divanı'ndan bir kez daha disiplin işlemlerine ilişkin yetki aldığı bildirildi.

GÜNCEL .
bahçeli tam yetki aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanı'nda muhaliflerin ihracının uygulanmasına ilişkin olarak iç tüzükteki hükümleri anımsatarak "ihtiyaç halinde kullanılması amacıyla" bir kez daha yetki aldı. Muhalifler ise delegelere imzalattığı tüzük değişikliği taleplerinde disiplin hamlesini önlemeye yönelik tedbirler geliştirdi. Her iki kanat yapacakları hamlelerin zamanlaması için birbirlerini gözetliyor.

Genel Merkez'de Meral Akşener'in yeni parti sürecini başlatmak için ihracı edilmeyi beklediği yorumları yapılırken, Bahçeli'nin zamanlama hatası yaparak "bir mağdur kahraman" yaratmak istemediği dile getiriliyor. Akşener'in diğer muhalif adaylardan ayrı bir kulvarda ilerlemek istediği, bugüne kadarki karar ve davranışlarında bunu sergilediği değerlendirmesini yapan Genel Merkez, bütün yolların tıkanmasının ardından muhalif adayların yeniden güven tazeleme girişiminde bulunduğunu ancak bunun da uzun sürmeyeceği inancını taşıyor. Akşener'in gerçekte Genel Merkez'den ihraç kararını biran önce çıkmasını beklediği iddiası gündeme gelirken, kamuoyunda oluşan rüzgarı kaybetmeden partileşme sürecini başlatmak arzusunda olduğunu öne sürülüyor. Milliyet'te yer alan habere göre olaylı bayramlaşma töreniyle ilgili isimler başta olmak üzere ilk etapta 50'ye yakın ismin tedbirli disipline sevkinin gündeme gelebileceği belirtiliyor.

Bahçeli yetki aldı

Genel Merkez'in Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki yargı süreci ile muhalif kanadın yeniden toplamaya başladığı olağanüstü kongre imzalarının ne zaman kendilerine teslim edileceğini görmek istediği de dile getiriliyor.

Bahçeli'nin son Başkanlık Divanı toplantısında parti tüzüğüne aykırı hareket edenlerin tereddütsüz disipline sevkinin gerçekleşeceğini belirttiği ve "dosyalar epey kabardı" yorumu yaptığı belirtiliyor. Tüzük'te Genel Başkan'ın disiplin yetkisini kullanma düzenlemesini anımsatan Bahçeli, Başkanlık Divanı'ndan bir kez daha disiplin işlemlerine ilişkin yetki aldığı bildirildi. Bahçeli'nin bu yetkiyi "ihtiyaç bulunması halinde kullanacağı" belirtildi.-Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahçeli tam yetki aldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.