Feyzioğlu: Mütareke döneminin sözde aydınları

Metin Feyzioğlu, PKK'ya tek laf etmeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni suçlayan 1100 akademisyene sert tepki gösterdi, 'onları mütareke döneminin sözde aydınlarının kalıntıları olarak niteliyorum' dedi.

GÜNCEL .
feyzioğlu: mütareke döneminin sözde aydınları

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Şunu hep birlikte söylemek zorundayız; devlet yıkılırsa herkes, hepimiz altında kalırız. Devlet yıkılırsa ne adaletten ne gelecekten ne refahtan ne insan haklarından ne de aydınlık bir gelecekten söz edebiliriz. O halde devleti yıkmak isteyen herkese, her güce karşı yek vücut olmak zorundayız' dedi.

Feyzioğlu, Çorum Barosu'nun 64'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla kentteki bir otelde düzenlenen etkinlikte, avukatların, Türkiye'nin geleceğine umutla bakıp, birlik ve beraberliğin sağlanması yolunda kararlı adımlarla ilerleyebilmesi adına çok önemli rolü olduğunu söyledi.

TAHİR ELÇİ PKK'NIN UTANMAZCA KAZDIĞI HENDEKLERİN ÖNÜNDE PKK'YA İTİRAZ EDECEK KADAR CESUR BİR İNSANDIR

Star'ın haberine göre saldırıda öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi özlemle andığını ifade eden Feyzioğlu, 'Tahir başkan, görüşlerine katılırsınız, katılmazsanız ama sağduyunun sessiydi. 'Burada silah istemiyoruz' cümlesini kanlı terör örgütü PKK'nın utanmazca kazdığı hendeklerin önünde, kanasların ve keleşlerin gölgesi altında söyleyecek kadar cesur bir insandır. İstemiyoruz dediği silahlar o silahlardır' diye konuştu.

Elçi'nin öldürülmesi ve cenazesi üzerinden birilerinin propaganda yaptığını ancak kendisinin Elçi'nin duruşunu önemsediğini belirten Feyzioğlu, 'Çünkü bu duruş 79 baro başkanının ve barolar birliğinin Türkiye'yi kenetleyen duruşudur. Her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz hatta mümkünse çok farklı düşünelim ama birbirimizle aynı terimlerle aynı hususları anlayacak şekilde anlaşalım, konuşalım. Konuşmazsak bu ülkeyi ayakta tutamayız. Birbirimize değer vermezsek, birbirimizi en azından anlamaya çalışmazsak birliğimizi beraberliğimizi sağlayamayız' ifadelerini kullandı.

'DEVLET YIKILIRSA HEPİMİZ ALTINDA KALIRIZ'

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini anlatan Feyzioğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

'Şunu hep birlikte söylemek zorundayız; devlet yıkılırsa herkes, hepimiz altında kalırız. Devlet yıkılırsa ne adaletten ne gelecekten ne refahtan ne insan haklarından ne de aydınlık bir gelecekten söz edebiliriz.

HENDEKÇİ AKADEMİSYENLERE TEPKİ: MÜTAREKE DÖNEMİNİN SÖZDE AYDINLARININ KALINTILARI!

O halde devleti yıkmak isteyen herkese, her güce karşı yek vücut olmak zorundayız. Bu noktada kanlı terör örgütü PKK'ya bir cümlecik dahi aleyhte konuşmadan sürekli ama sürekli Türkiye Cumhuriyeti'ne söz söyleyenleri, mütakere döneminin işgal altındaki İstanbul'un sözde aydınlarının kalıntıları olarak niteliyorum.'

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Feyzioğlu: Mütareke döneminin sözde aydınları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.