'Türkiye vicdanlı bir ülke olarak tarihe geçecek'

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

GÜNCEL .
türkiye vicdanlı bir ülke olarak tarihe geçecek

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

Ekim ayında sanayi üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %4,6 artış gösterdi, bu rakam 1 Kasım öncesine ait bir rakam, inşallah 1 Kasım'dan sonra bu rakam daha da artacak.

AB Tam üyelik hedefi bizim için son derece önemlidir, yargı sistemimizi elden geçireceğiz, AB'ye üyelik ulusal eylem planını hayata geçireceğiz Ekim 2016 itibariyle Türk vatandaşları serbestçe Avrupa'da seyahat edecek.

AB Zirvesi'nde Suriyeli kardeşlerimiz için önemli kazanımlar elde ettik, AB üyeleri Suriyelilere yardımı arttıracak, başlangıç olarak 3 milyar Avro taahhüt edildi.

Türkiye, Suriyelilere bağrını açmış vicdanlı bir ülke olarak tarihe geçecek.

1 Kasım zaferi sadece 78 milyon Türkiye'nin değil bir gönül coğrafyasının zaferidir, al bayrağın dalgalandığı her yerde Türkiye Cumhuriyeti'nin kudreti hüküm sürecek.

Sayın İlham Aliyev Türkiye'nin yanında durarak dosta düşmana yerini gösterdi, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri aynı zamanda bölgeye hizmet edecektir.

Biz bir Avrupa halkıyız biz olmadan Avrupa'nın tarihi, kaderi, geleceği yazılamaz biz aynı zamanda bir Asya ülkesiyiz Asya'nın da geleceği bizsiz yazılamaz.

Diğer partilerde seçim sonrası iç tartışmalar yaşanırken AK Parti'de yeni görev dağılımı yapıldı ve tam kadro çalışmaya başladık.

Türkiye'nin önünü açacak çok önemli reformlara imza atmak için hazırlıklarımızı yaptık dünkü Bakanlar Kurulu'nda son kez gözden geçirdik.

Perşembe günü milletimizle reform eylem planını paylaşacağız.

Sayın Bahçeli nezaketsiz bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızı ve bizi hedef almaktadır bu millet sizi bilir kendi koltuğunuzu kaybetmemek için kullandığnıız bu dilin hesabını millet sizden sorar.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye görüşmelerimizde "gelin böyle bir dönemde geçici bütçe değil kalıcı bütçe çıkaralım" dedim ama kabul etmediler.

CHP kalıcı bütçe konusunu pazarlık konusu yapmaya çalışmıştır, bu TBMM'ye ve ana muhalefet partisine yakışmadı.

İstiyoruz ki yeni dönemde her parti ülkenin kalkınması, gelişmesi için taşın altına elini koysun gelin Türkiye'nin geleceğini birlikte inşa edelim.

Hiçbir ön yargı içinde değiliz; Her türlü fikre, talebe, katkıya açığız.

Biz herhangi bir ülkeyi hedef alan bir adım atmadık, uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızı kullandık ama şimdi Rusya tarafından haksız ithamlara maruz kalıyoruz.

Eğer biz Rusya ile akrabalık bağları olan bir yeri bombalasaydık Putin ne yapardı?

Türkmen Dağı'nda içlerinde hiçbir DAİŞ mensubu olmamasına rağmen siviller bombalanıyor herkes bilsin ki biz buna sessiz kalmayız.

Kimse bizden sınırları koruma hakkımızdan taviz vermemizi beklemesin Türkiye ambargolarla dara düşürülecek bir ülke değildir.

Gerekli telafi edici tedbirlerimiz hazırdır.

Gerekli telafi edici tedbirlerimiz hazırdır, bilsinler ki biz zor günlerde hiçbir ihracatçımızı zor durumda bırakmayız.

Turizm sektörüne gerekli desteği vereceğiz; Pazarın çeşitlenmesi ve etkin tanıtım için turizmcilerin yanında olacağız.

Gerekli telafi edici tedbirlerimiz hazırdır, bilsinler ki biz zor günlerde hiçbir ihracatçımızı zor durumda bırakmayız.

Turizm sektörüne gerekli desteği vereceğiz; Pazarın çeşitlenmesi ve etkin tanıtım için turizmcilerin yanında olacağız.Bugün İran'dan yükselen haksız sesler ve Türkiye'ye ithamlar konusunda İran'ı sağduyuya davet ediyorum. İran ve Rus halkı Türkiye'nin onlar için yaptıklarını biliyor.

Dün Bakanlar Kurulu'nda caydırıcı tedbirleri tespit ettik. Ama bunları kullanmak istemiyoruz.

Türkiye DAİŞ'le mücadele için kurulan kampta eğitim vermek için bölgede bulunmaktadır ve bu kamp yeni bir kamp değildir.

Terör örgütü Doğu'daki şehirlerimizde kaos havası estirmeye çalışıyor, sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum; O barikatlar, hendekler vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırmak için açıldı.

Bilinsin ki Diyarbakır ve çevresindeki topraklar kıyamete kadar bu vatanın bir parçası olacaktır.

Terör örgütü ne yaparsa yapsın Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem Kürtlerin hem de Türklerin devleti olmaya devam edecektir.

Hendek ve barikatları tek tek temizliyoruz hepsini temizleyinceye kadar da devam edeceğiz.

Tahir Elçi'yi öldüren silah hangi silah olursa olsun ölümüne sebep olan terördür.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Türkiye vicdanlı bir ülke olarak tarihe geçecek'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.