"O milletvekiline haddini bildirin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik iddiaların ahlaksızlığın en çarpıcı örneği olduğunu vurgulayan Davutoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL .
o milletvekiline haddini bildirin

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamı üzerinden spekülasyon yapanlara bir kez daha sesleniyorum, siz ne yaparsanız yapın, bizim dava arkadaşlığımıza zerre miktar zarar veremezsiniz" dedi.

Geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere görevlendirilmesi üzerine bazı milletvekillerine bakanlık teklifinde bulunduğunu hatırlatan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"(Başbakanın teklifine 'Evet' diyenler onursuzdur, ahlaksız bir siyasete alet olurlar) gibi kendi milletvekillerine baskı yaparak onların iradelerine ipotek koymaya çalışanlar, TBMM'nin onuruyla oynamışlardır. Milletten onay alıp bu Meclis'e girmiş olan her milletvekili, siyaseten bize en karşı duruşa sahip olsa dahi onurludur, bizim saygımızı hak eder."

"Tarih sorumluluktan kaçanları da yazacak"

Davutoğlu, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in, bakanlık teklifine olumlu yanıt verdiğini belirterek, "Evet' diyen Sayın Tuğrul Türkeş'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bütün bu baskılara karşı, Anayasa'nın gereğini, siyasi ahlakın ve böyle bir kritik dönemde devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli'nin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, tarihe gönderme yaptığını hatırlatan Davutoğlu, "Sayın Bahçeli, dün yaptığı açıklamada, bu tavrı tarihin yazacağını söylüyor. Tarih, sorumluluktan kaçanları da yazacak. Tarih, millet beka mücadelesi verirken 'Hayır, hayır, hayır' diyenleri de yazacak" diye konuştu.

Türkiye'nin istikrarı itibarıyla önemli yüzleşmelerle karşı karşıya olduklarına dikkati çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Küresel ekonomik kriz var. Ülkenin 13 yılda elde ettiği kazanımlarla ilgili ciddi riskler var ve ülkenin istikrarı itibarıyla da önemli yüzleşmelerle karşı karşıyayız. Böyle bir dönemde eğer bir kişi kendisine yapılan bakanlık teklifini reddediyorsa, bu ağır sorumluluktan kaçıyor demektir. Ama eğer bir kişi Sayın Türkeş gibi bu teklifi kabul ediyorsa, bir menfaat peşinde değil, ülkenin geleceği peşinde olduğunu ortaya koymuş demektir."

Davutoğlu, "Güneş Motel" benzetmesine ilişkin, "Güneş Motel benzetmesi yapanlara sesleniyorum, o Güneş Motel'i kimin yaptığı belli. Güneş Motel CHP zihniyetinin ürünüdür. Hiçbir zaman biz bu oyunların içinde olmadık" dedi.

"Milletvekiline haddini bildirin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik iddiaların ahlaksızlığın en çarpıcı örneği olduğunu vurgulayan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Kılıçdaroğlu'na bir çağrıda bulunmak istiyorum burada. Günlerdir bize siyasi ahlaktan bahsedenler, bir CHP milletvekilinin irfan, ahlak sahibi bir genç hanımefendiye dönük yaptığı çirkin iftira konusunda sessiz kalıyorlar. Cumhurbaşkanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük olarak yürütülen bu alçakça kampanya her şeyden önce siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir. Sayın Kılıçdaroğlu ile son iki buçuk aydır, son derece nazik, nezaket kuralları içerisinde görüşmeler yaptık. Karşılıklı olarak birbirimizi tanıdık, ailelerimizden bahsettik. Şimdi kendisine sesleniyorum, bu milletvekilinin haddini siz bildirin. İnsanların aileleriyle siyasilerin aileleri üzerinden bir takım oyunlara kalkışan bu insanların haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "O milletvekiline haddini bildirin"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.