'Kucaklaşmaya ve kaynaşmaya ihtiyaç var'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bugün Türkiyemizin tıpkı Hatayımızın ana vatanımıza kavuşmasındaki gibi bir kucaklaşmaya ve kaynaşmaya ihtiyacı vardır" dedi.

GÜNCEL .
kucaklaşmaya ve kaynaşmaya ihtiyaç var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin tarihi bir seçimin arifesinde olduğunu belirterek, "Bugün Türkiyemizin tıpkı Hatayımızın ana vatanımıza kavuşmasındaki gibi bir kucaklaşmaya ve kaynaşmaya ihtiyacı vardır. Tartışma, çatışma, kutuplaşmayla geçen 150 ay 17 günlük süreçte Türkiye her türlü bunalımı yaşadı. Yokluğu, yoksulluğu ve soygunu örtmek için hükumet sürekli suni gündemler yaratarak çatışmaları körükledi" dedi.

Bahçeli, partisinin Antakya'da Emlak Evleri önünde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Hatay'ın şiir gibi kurumuş toprağa bereket getiren rahmet gibi kalplere huzur verdiğini belirtti.

Pazar günü yapılacak 25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ülkenin birliğine, milletin dirliğine ve insanların refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını dileyen Bahçeli, seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içinde geçmesini temenni etti.

Siyasi partilere ve milletvekilleri adaylarına başarı dileyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Tarihi bir seçimin arifesindeyiz. Hataylı tıpkı anavatana kavuştuğu 1939 yılının 23 Temmuz'undaki kadar önemli sonuç doğuracak bir seçimle 76 yıl sonra yeniden karşı karşıya. İşgal edildiği 1918 yılından Cumhuriyetimize dahil olduğu 1939 yılına kadar ayrı kalınan 21 yıl boyunca muhteşem bir mücadeleye giren Hataylıların yeniden aynı ruhla geleceklerine sahip çıkacaklarına yürekten inanıyorum. O tarihlerde Hatay'ı ana vatana bağlamak al bayrağın gölgesine ve himayesine almak için verdiğiniz mücadeleye bakınız. Şimdi ise vatan topraklarını bırakıp kaçan, buna 'başarı' diyen korkakların hallerine bakınız. Siz şanslısınız. Hatay meselesi şayet bundan 76 yıl önce çözülmemiş olsaydı AKP bugün Hatay'ı da Fransız'a teslim etmek için masaya çoktan oturmuş olurdu. Çünkü bunların fıtratında teröristlerle zalimlerle düşmanlarla oturup kalkmak vardır. Nerede bir hain görseler anında pusarlar, nerede Türkiye'ye doğrulmuş bir silah görseler ellerini kaldırırlar."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Kucaklaşmaya ve kaynaşmaya ihtiyaç var'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.