Komisyon neden ertelendi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu Üsküp'te yaptığı basın toplantısında 4 eski bakanla ilgili oylamanın yeni belgeler nedeniyle ertelendiğini söyledi.

GÜNCEL .
komisyon neden ertelendi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Üsküp'te Makedon mevkidaşı Gruevski'yle görüştü. Görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenleyen liderler gazetecilerin sorularını yanıtladı.

4 Eski bakanla ilgili düşünceleri sorulan Başbakan Ahmet Davutoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

"Bu konuda dün bir açıklama yaptım. Türkiye bir hukuk devletidir. Komisyonun nasıl çalışacağı ve nasıl bir süreç takip edileceği aşikardır. Komisyon geçtiğimiz Mayıs ayında kuruldu biz hiç bir şekilde komisyonun çalışmalarına müdahale etmedik. Bu çalışmaların neticelenmesine bakmak lazım.

"ERTELEMENİN NEDENİ YENİ BELGELER"

Dünkü erteleme kararı sunulan belgelerle ilgili. Yeni belgeleri komisyon üyeleri inceleyip değerlendirilecek. Bu konu sürekli kamuoyunda paylaşılarak komisyonun çalışmaları engellenmemeli. Biz bu konuda her zaman objektif bir karar verilmesi gerektiğini belirttik. Biz hukuk devletinin ve meclis işleyişinin yanında duruyoruz.Hepimiz yeni belgelerin değerlendirilmesi ile beraber komisyonun vereceği kararı beklemek zorundayız"

"ÇÖZÜM SÜRECİNDE POZİTİF BİR HAVA HAKİM"

Başbakan toplantısında HDP'nin dün yaptığı 'yeni bir sayfa açtık' açıklamalarını da değerlendirerek"6-7 Ekim olaylarında sarsılan güven yeniden tesis edilmeye çalışılıyor. Şu anda çok pozitif bir hava var. Kamu düzeni hiçbir şekilde bir tartışma konusu değildir. Çözüm süreci demokratikleşmenin bir sürecidir. Bütün taraflarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu süreç kendi doğası içinde ve sağlam bir şekilde devam etmektedir." dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Komisyon neden ertelendi?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.