Erdoğan Bayraktar neden geri vites yaptı?

Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük Erdoğan Bayraktar ve Ali Ağaoğlu'nun garip ilişkilerini yazdı...

GÜNCEL .
erdoğan bayraktar neden geri vites yaptı?

İşte o yazı...

17 Aralık darbe girişimi herkesin malumu. Seçilmiş meşru hükümeti yıkmak için harekete geçen Gülenist savcı ve polisler avuçlarını yaladılar. Polislerin bir kısmı içeride, yargı mensuplarına da elbette sıra gelecek. Bu süreçte ne yapacağını bilemeyen çok şaşkın ördek gördük. Bunlardan biri eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dı.

17 Aralık'ta oğlu gözaltına alınan ve bakanlıktan istifa eden Bayraktar operasyonun nereden geldiğini biliyordu. Gülen Cemaati'nin Erdoğan'ı indirmek için bir plan içerisinde olduklarını biliyordu. Cemaatin hükümeti devirme ihtimali olur diye bir günde karşı tarafa geçti Bayraktar. Çünkü davası ve inancı yoktu. Hemen, 'Ne yaptıysak Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla yaptım' dedi ama neyi kast ettiğini söylemedi. Ama Bayraktar'a cemaatin polis ve savcılarının kendisi ve oğluna yargı aşamasında ceza almayacakları garantisi belli ki verilmişti. O günlerde Mehmet Baransu Erdoğan Bayraktar ve oğlunun masum olduğunu ifade eden tweetler atmıştı.

Kirli tezgaha göre Bayraktar suçu Başbakan Erdoğan'a atacaktı. Cemaatin hedefi bizzat Erdoğan'dı. İçeri alınan herkese bu söyleniyordu. Bayraktar zokayı yuttu. Zaman içerisinde cemaatin beli kırılınca Bayraktar gene tornistan yaptı. Başbakan Erdoğan'dan özür diledi, af bekledi. Bayraktar 2015'te artık vekil olamayacağını biliyor ve ufaktan yeni tornistanlara başladı. Önce Emine Erdoğan'ın bir SİT alanı için kendisine aracılık ettiğini söyledi. Sonra da Torunlar İnşaat'ın Mecidiyeköy'de devasa rezidans yapımı sırasında asansör kazasından ötürü kendisini öne çıkardı.

Neymiş, aslında inşaatlarda güvenlik için imar yönetmeliği yapmış ama bunun altında kalmış. Çalışmadan kazananlar lobi yapmış. Kim bunlar? İsimlerini niçin açıklamıyorsun? Bir dediğini üç gün sonra yutan bir adamın dediğine kim niye inansın?

Gelelim Erdoğan Bayraktar'ın Ağaoğlu'yla ilişkilerine. Malum Ali Ağaoğlu da 17 Aralık'ta gözaltına alındı. Sonra bırakıldı. Aynı günlerde Ali Ağaoğlu'nun Savcı Zekeriye Öz'ü Dubai'ye tatile gönderdiği haberleri çıktı. Ağaoğlu bunu doğruladı. Peki Ağaoğlu ne karşılığı Öz'e 70 bin liranın üstünde tutan bir tatili hediye etti? Bunu da açıklasa da bilsek. Öyle ya, Ağaoğlu gibi bir inşaat kurdu durduk yere bir savcıya niye tatil hediye etsin?

Erdoğan Bayraktar mesela Ali Ağaoğlu için TOKİ'nin bir arsa satışını iptal edip yeniden ihale açtı mı? Bayraktar kendisine özel kıyaklar geçti mi? Piyasada bu ikilinin sıkı kanka olduğunu bilmeyen yok. Bakın bunun en net delili Candaş Tolga Işık'tır. Candaş Tolga Işık, Ali Ağaoğlu'nun medyadaki adamıdır. Bunu birkaç kez yazdım. Işık'ın Kanaltürk televizyonunda bir program yapması gündeme gelir. Ama Kanaltürk yönetimi buna yanaşmaz. Ali Ağaoğlu devreye Erdoğan Bayraktar'ı sokar.

Tam da o günlerde Akın İpek'in Bayraktar'a bir izin işi düşer. Kanal yetkilileri Işık'ın program yapmasına bir türlü istemez. En sonunda Bayraktar, Akın İpek'ten bu programın yaptırılmasını ister. Kanal çalışanları istemese de Candaş Tolga program yapmaya başlar. Bu olayı medya dünyasında bilmeyen yoktur. Gidin herhangi bir Kanaltürk çalışanına sorun, size bunları harfi harfine anlatacaktır.

Ağaoğlu-Bayraktar ilişkisinin bir diğer ayağı haberedikkat.com sitesi'dir. Bu sitenin sahibi de Candaş Tolga Işık. Ama siteyi işleten Hadi Özışık'tı. Bunu bana söyleyen bizzat Candaş Tolga'nın kendisiydi. Bu site Ağaoğlu'nun şirketleri ve Bayraktar'ın yönettiği TOKİ reklamlarıyla finanse ediliyordu. Daha önemlisi Işık'ın sahip olduğu ve Hadi Özışık'ın yönettiği bu sitede ABD'ye kaçan loser Emre Uslu'ya 1 ay, bitik Mehmet Baransu'ya 6 ay maaş ödenmişti. Bunların dekontlarının kendisinde olduğunu söyleyen de Candaş Tolga Işık. Hadi yalanlayın da görelim. Bu tuhaf ilişkiler ağı 17 Aralık'ın en girift ve çözülmesi elzem olanlarıdır. Bayraktar-Ağaoğlu-Ataşehir-medya ayağının ilişkiler ağının çözülmesi şart. Hangi internet sitelerinin Bayraktar'ın yönettiği TOKİ reklamlarıyla doyurulduğu da izahata muhtaçtır.

Yazının devamını okumak için tıklayınız!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan Bayraktar neden geri vites yaptı?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.