Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz, kalkarsa karşısında demir yumruğumuzu bulur" dedi.

GÜNCEL .
kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz, kalkarsa karşısında bizim demir yumruğumuzu bulur" dedi.

Erdoğan, pazar yerinde düzenlenen mitingde, iktidarlarından önceki hastanelerin durumunu anlattı.

O dönemde SSK hastanelerine sağlam girenlerin hasta çıktığını anlatan Erdoğan, şimdi hastanelerin şifa kaynağı olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, 79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılırken, iktidarda oldukları 12 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol yaparak, ulaşımda Türkiye'ye çağ atlattıklarını ifade etti.

Uçakları zengin vasıtası olmaktan çıkardıklarını ve halkla buluşturduklarını aktaran Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'yi hızlı trenle biz tanıştırdık. Önce Ankara-Eskişehir, ardından Ankara-Konya, geçen hafta da Eskişehir, Bilecek, Sakarya, Kocaeli, İstanbul... Artık buralar hızlı trenin şehri oldu. Marmaray'ı İstanbul kadar Kocaeli'nin de hizmetine sunduk. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü aynı şekilde Kocaeli'nin de hizmetine sunduk. İnşallah önümüzdeki yılın sonunda Yavuz Sultan Selim Köprüsü de bitiyor. Dünyanın en büyük asma köprülerinden birini Kocaeli'ne, Körfez'e inşa ediyoruz. Konutlar, barajlar, şehir hastaneleri, tüneller, köprüler, havalimanlarıyla şehirlerimizin, Türkiye'nin çehresini değiştirdik, değiştiriyoruz. Bu ivmeyi inşallah kaybetmeyeceğiz. Bu hızla bu kararlılıkla emin adımlarla geleceğe doğru, bu kutlu yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. İnşallah cumhurbaşkanı seçilirsek Türkiye'ye daha fazla ilki, daha büyük küresel projeleri kazandırmaya devam edeceğiz. 77 milyon bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. 77 milyon el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz, birlikte Türkiye olacak, yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz."

"Değişimden korkanlar taarruz ediyorlar"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, kendilerinin "yeni Türkiye" dedikçe, eski Türkiye'nin aktörlerinin rahatsız olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Biz yeni Türkiye dedikçe ışıktan korkanlar, değişimden korkanlar taarruz ediyorlar. Soruyorum size; bu CHP'nin siyasi tarihi boyunca ortaya koyduğu bir eser var mı? Bu MHP'nin siyasi tarihi boyunca ortaya koyduğu bir eser var mı? CHP'nin yavrusu DSP ve MHP, o meşhur Gölcük depreminde iktidar değil miydi? Niye bunlar 5 yıllığına seçildiği halde 3,5 yılda bırakıp kaçtılar? Çünkü Gölcük depreminin altında kaldılar. Düzce depreminin altında kaldılar. Sakarya depreminin altında kaldılar. Yanacakları bir şey yoktu kaçıp gittiler. Biz onların tamamladık. Simav'ı, Bingöl'ü biz hallettik. Van depremini de biz hallettik, bir yılda... Niye? Biz bu millete sevdalıyız. Biz bu millete aşığız. Biz dertliyiz, dertli. Bunların böyle bir derdi, sevdası yok. Bunlar yan gelip yatsınlar, o kadar."

CHP'nin sadece tek başına tek parti döneminde iktidar olduğunu anlatan Erdoğan, "Geride yıkım bıraktı. Geride enkaz, gözyaşı, baskı zulüm bıraktı. CHP de MHP de zaman zaman koalisyon ortakları oldular. Yoksulluk bıraktılar geride. Ekonomik kriz bıraktılar geride. Şu anda da cumhurbaşkanılığı seçimi öncesinde eski Türkiye'nin bu aktörleri yanyana geldiler. Yalanla iftirayla şantajla montajla değişime direniyor, aydınlığa ayak diretiyorlar" ifadelerini kullandı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.