Eski bakanlara 'aklan da gel' denilecek!

AK Parti'nin 17 Aralık operasyonunda adı geçen 4 eski bakanla ilgili verdiği soruşturma önergeleri bu hafta Meclis'te görüşülecek.

GÜNCEL .
eski bakanlara aklan da gel denilecek!

Hükümeti hedef alan 17 Aralık darbe girişiminin ardından Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış bakanlık görevlerinden ayrılmıştı. Her türlü yolsuzluğa savaş açan AK Parti, eski bakanlarla ilgili iddiaların araştırılması için soruşturma önergesi vermişti. Perşembe günü Meclis'te yapılacak görüşmelerde bakanlar iddiaları cevaplayacak. 4 bakanla ilgili CHP de soruşturma önergesi vermişti. İktidar ve muhalefetin önergeleri birleştirilmeyecek, ayrı ayı görüşülecek. AK Parti'nin önergesi üzerinden komisyon kurulacak. 

Türkiye gazetesinin haberine göre Genel Kurul'daki görüşmelerde soruşturma komisyonu kurulup kurulmayacağına gizli oylamada karar verilecek. Oylamada, basit çoğunluk olan görüşmeye katılanların yarıdan bir fazlasının kabul oyu yeterli sayılıyor. Mahkeme gibi çalışma yetkisi bulunan komisyon, söz konusu suçlamaları yerinde bulursa, eski bakanların Yüce Divan'da yargılanmasını isteyecek. Bu talep Meclis Genel Kurulu'nda da yine 276 milletvekillinin gizli oyu ile kabul edilirse, Güler, Çağlayan, Bayraktar ve Bağış, Yüce Divan sıfatı ile Anayasa Mahkemesi'nde yargılanacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Eski bakanlara 'aklan da gel' denilecek!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.