Operasyon öncesi Bayraktar ile pazarlık yaptılar

AK Partili hukukçu Şeref Malkoç, operasyon öncesinde eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile pazarlık yaptıklarını söyledi.

GÜNCEL .
operasyon öncesi bayraktar ile pazarlık yaptılar

AK Partili hukukçu Şeref Malkoç, Başsavcı Turan Çolakkadı’nın ve HSYK’nın Adli Kuvvet Kollukları Yönetmeliği’ne ilişkin yaptığı açıklamasının A Haber’de Banu El’in sunduğu Gündem Özel programında değerlendirdi.

HSYK'nın açıklaması kendi varlık sebebi olan Anayasa'ya aykırı bir açıklama. Anayasa'nın 138. maddesi gayet açık. Hiçbir organ, makam, merci yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemeye emir ve talimat veremez, genelge gönderemez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Söz konusu genelge ile ilgili Danıştay'da dava varken HSYK'nın bu davranışı Anayasa'ya aykırı.

HSYK BU HALİYLE VARLIĞINI SÜRDÜREMEZ

Eskiden başka bir grubun vesayeti altındaydı, şimdi başka bir grubun vesayeti altındadır. HSYK bu haliyle varlığını sürdüremez. Önümüzdeki günlerde yerel seçimle milletvekili seçimi ya da Cumhurbaşkanı seçimi ile milletvekili seçimi birleşecektir.Sayın Başbakan milletin huzuruna çıkacaktır ve diyecektir ki bu HSYK'yı ve toplum üzerinde vesayet oluşturan kurumların yeniden yapılandırmak için Anayasa değişikliği yapma yetkisi isteyecektir ve yapacaktır.

BAYRAKTAR İLE OPERASYON ÖNCESİ PAZARLIK YAPILDI

Gözaltına alınan, tutuklananlara emniyette bazı karanlık insanlar "Bu işin içerisinde Başbakan da var seni serbest bırakacağız" dediler, bir kısmından böyle ifade almaya çalıştılar. Hatta Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile bu olaydan önce oturdular, anlaştılar. Anlaştıktan sonra Sayın Bakan'dan alınan sözler oldu o sözlere karşılık onun yakın çevresine dokunmama konusunda mutabakat sağlandı. Bayraktar'ın Sayın Başbakan ile ilgili söyledikleri İstanbul'da ucu bir çeteye ulaşan, siyasete uzanan bir çete ile kararlaştırılan sözlerdir. 

BÜYÜKELÇİLİK KORİDORUNDA İKTİDAR ARAMAK CHP TARİHİNE YAKIŞMAZ

Burada hedef Başbakan Recep Tayyip Erdoğan değil, milletin kendisidir. CHP ve MHP genel başkanına seslenmek istiyoruz. Biz kendi içimizde siyasi konuları konuşuruz, çekişiriz, milletin oyu için başka şeyler yaparız. Ne olur şunu görsünler, CHP'ye, MHP'ye, BDP'ye oy veren insanlar şunu görsünler bu olay Recep Tayyip Erdoğan olayı değildir, bu Türkiye'ye kurulan bir tuzaktır. Bu operasyon ne zaman gelişti, Sayın Kılıçdaroğlu ABD'ye gitti, kiminle görüştü, Türkiye'ye geldi, ABD Büyükelçiliği koridorlarında iktidar arıyor bu CHP'ye yakışacak bir şey mi?

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Operasyon öncesi Bayraktar ile pazarlık yaptılar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.