"Devlet içinde farklı bir yapılanma var"

17 Aralık operasyonun bir siyasi algı davası olduğunu söyleyen Muammer Güler, "Türkiye'de devlet içinde farklı yapılanma çalışması var. Birçok şekilde emareleri ortaya çıktı" dedi.

GÜNCEL .
devlet içinde farklı bir yapılanma var

Çankaya Köşkü’nde düzenlenen ödül törenine katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, operasyona ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Güler, "Türkiye'de devlet içinde farklı yapılanma çalışması var. Birçok şekilde emareleri ortaya çıktı" dedi.

Star gazetesinde yer alan habere göre “Bu bir adli dava değil, siyasi algı davasıdır” diyen Güler, “Bunlar her şeyi kendi kafalarına göre yapmışlar. İnfazı da yapmışlar. Bunları geçmişte de yapmışlardı ama iki yanlış bir doğru etmez” diye konuştu.

“İDDİALAR ASILSIZ”

“Oğlum rüşvete aracılıktan tutuklandı” diyen Güler, “Bu dosya şantaj için hazırlanmış, iddialar asılsız” dedi.

Operasyonun hemen ardından Başbakan Erdoğan’a ‘Gereğini yapacağım’ dediğini söyleyen Muammer Güler, Erdoğan’ın da gereğini yapacağını söylediğini ifade etti. 

“SATTIĞI VİLLANIN PARASI”

Muammer Güler, oğlunun evinde bulunan paralarla ilgili şunları söyledi: “Oğlumun evinde bulunan para sattığı villanın parasıdır, bütün evrakları vardır. Tüm delilleri belgeleriyle sunacağım.”

“Daha ifadeler alınmadan dört Bakan için fezleke hazırlanıp polisin önüne konmuş” diyen Güler, “Kanunsuz hiçbir şey yapmadık. Hukuk ayaklar altına alınıyor” dedi. Güler, savcıların fezleke düzenlemesinin de kanun dışı olduğunu belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Devlet içinde farklı bir yapılanma var"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.