Akdoğan: "Açık bir densizlik"

Başbakan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, The Times gazetesinde yer alan Türkiye karşıtı ilana tepki gösterdi.

GÜNCEL .
akdoğan: açık bir densizlik

Sanat dünyasından bazı isimler, İngiliz gazetesi The Times'a Gezi Parkı olaylarında 5 gencin ölümüne sebep olan emirleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiğine dair bir ilan yayınladılar.

Gazeteye, ilana ve ilanda imzası bulunan ünlü isimlere sert tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan,"Gezi Parkı olaylarıyla ilgili haksız itham ve suçlamalarla dolu bu mektup tam anlamıyla bir çarpıtma ve bilinçli karalama kampanyası mahiyetindedir." diye konuştu.

"Polisin aşırı güç kullanımını görmek isteyenler, İngiltere'de son dönemde yaşanan olaylara yönelik müdahalelere bakabilirler" diyen Akdoğan,"Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme hamlesini gerçekleştiren, sessiz devrim denilen tarihi reformları hayata geçiren, halkın büyük bir bölümünün desteğini alarak iktidara gelen bir yönetimi 'diktatoryal' şeklinde suçlamak açık bir densizliktir" diye konuştu.

Trthaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Akdoğan: "Açık bir densizlik"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.