Öcalan'ın uzattığı eli havada bırakırsak...

CNN Türk'te Enver Aysever'e konuk olan Akil İnsanlar'dan Nihal Bengisu Karaca, Öcalan ve çözüm sürecine dair çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çekti...

GÜNCEL .
öcalanın uzattığı eli havada bırakırsak...

CNN Türk'te Enver Aysever'in hazırladığı Aykırı Sorular'a konuk olan Habertürk yazarı ve Akil İnsanlar Heyeti üyesi Nihal Bengisu Karaca çözüm süreci ve barış arayışlarını yorumladı.

AKİT'İN AKİLLER HEYETİNDE NE İŞİ VAR?

Akil İnsanlar heyetinin oluşturulma metoduna gelen eleştirileri yanıtlayan Nihal Bengisu, heyetin çok tepki toplayan ismi Akit gazetesinin yayın müdürü Hasan Karakaya için çarpıcı bir yorumda bulundu. Habertürk yazarı, hükümetin Akit gazetesinin okuru olan radikal kitleyi sürece dahil etmek bu olmayacaksa da en azından nötr tutabilmek için "pragmatist" bir liste oluşturduğunu savundu.

HÜKÜMET LİSTEYİ PRAGMATİST BİR YÖNTEMLE OLUŞTURULDU

"Bu konuda açık konuçmak gerek, gizlemeye de gerek yok. Heyet oluşturulurken pragmatik davranılmış. Bazı heyet üyeleri temsil ettikleri kitlenin tepkilerini yumuşatmak için seçilmiş durumda. O kitlenin tepkileriyle o isimler yüz yüze kalırsa biraz daha yumuşatır diye düşünülmüş. Ben teklif aldığımda heyetteki diğer kişileri bilmiyordum. Heyette yer almış insanların hepsi aynı durumda."

ÖCALAN'IN UZATTIĞI ELİ HAVADA BIRAKIRSAK BUNUN VEBALİ ALTINDA KALIRIZ

"Bu süreç Öcalan ve PKK'yı yüceltme süreci değil. Silahlı şiddetin devre dışı kalması süreci. Öcalan dediğiniz adam için bebek katili falan deniyor ama şunu da söylemek lazım. Öcalan çıktı Nevruz'da gayet kapsayıcı ve geleceği gösteren bir konuşma yaptı. Helalleşme çağrısı yaptı. Eğer biz Türk milleti, devlet olarak buna yanıt vermezsek olmaz. Çünkü bu karşılıksız bırakılacak bir konuşma değildi. Eğer Öcalan'ın Nevruz'da uzattığı eli havada bırakırsa bunun vebali altında kalırız.

Gazeteciler.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Öcalan'ın uzattığı eli havada bırakırsak...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.