Ben zaten akildim, bir aylık süre az geldi

Hülya Avşar, akil insanlar heyetinde yer almayı neden kabul etmediğini açıkladı.

GÜNCEL .
ben zaten akildim, bir aylık süre az geldi

Türkiye'de doğru muhalefet yapılmadığını söyleyen ve 'akil insanlar' heyetine yönelik eleştirilere tepki gösteren sanatçı Hülya Avşar, heyette yer alma teklifini neden kabul etmediği sorusunu da yanıtladı.

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, çözüm süreci ile ilgili atılan adımlar ve yapılan eleştirilere ilişkin açıklamalar yaptı.

Akil İnsanlar Heyeti’ni eleştirenlere tepki gösteren Avşar, “İnsanlar her şeyi eleştirmeye müsaitler. Bir baksınlar ne oluyor, ne bitiyor. Ben Türkiye’de muhalefetin doğru yapıldığına hiçbir zaman inanmadım” dedi.

Heyette yer alma teklifini neden kabul etmediği sorusu üzerine ise Avşar, “Ben zaten akildim. O bir aylık süre bana az geldi..." yanıtını verdi.

İbrahim Tatlıses’in dün dünyaya gelen kızını görmek için hastaneye gelen Avşar, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili yapılan eleştirilere tepki gösteren Avşar, “İnsanlar her şeyi eleştirmeye müsaitler. Bir baksınlar ne oluyor, ne bitiyor. Ben Türkiye’de muhalefetin doğru yapıldığına hiçbir zaman inanmadım zaten. Yıllardan beri bir gün bir muhalefet yönetimin başındaki kişinin bir şeyini takdir etti mi? Ben hiç hatırlamıyorum. Bugüne kadar ‘Sayın Başbakanımız da bunda çok doğru’ diyeni görmediğim için muhalefet yaratmak için konuşulan şeyler beni çok mutlu etmiyor” diye konuştu.

“BEN SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM”
İsim vermeden muhalefeti eleştiren ünlü sanatçı, “Ben isim vererek konuşmuyorum. Tabii ki onların da söylediği doğru şeyler var. Bir kere barış için atılmış bir adım var ortada. Bu yüzden insanların destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Ben sonuna kadar destekliyorum. Bana bir görev verilirse dışardan seve seve yaparım. Ama bir dursunlar, baksınlar bakalım ne oluyor, ne bitiyor” dedi.

“BEN ZATEN AKİLDİM”
Avşar, Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimlere verilen görevin çok onur verici olduğunu ifade ederek, “Ama ben zaten akildim, hep de akil olmaya devam edeceğim. Yaptıklarım, düşündüklerim, yazdıklarım, davranışlarımla ben akilim. Zaten hep barıştan yana yıllardan beri gidiyordum, bundan sonra da gideceğim” şeklinde konuştu.

"SÜRE BANA AZ GELDİ"
Heyette yer alma teklifini neden kabul etmediği sorusu üzerine ise Avşar, “Ben zaten akildim. O bir aylık süre bana az geldi. Sonra o uzadı sanıyorum. Bence biraz daha uzayacaktır. Böyle şeylerde çok taş koymamak lazım. Ben iyi şeyler olacağına inanıyorum. Çünkü sonunda barış var. Çocuklarımızı düşünürsek, bu proje de çok iyi giderse inanın en başta herhalde ben onlarla birlikte gururla yürürüm. Her gece Allah’a dua ediyorum, askerlerimiz evlerine sağ salim kavuşsun, silahlar kalksın diye. Bunu da bir adım olarak görüyorum” yanıtını verdi.

Ntvmsnbc

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ben zaten akildim, bir aylık süre az geldi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.